Union bereidt nieuwe topploeg voor

door
Union bereidt nieuwe topploeg voor

Het gebeurt wel vaker dat een promovendus in de Eerste Klasse uitpakt met knappe prestaties en resultaten, maar tot aan het eind van het seizoen meespelen voor de titel, dat is toch wel van een uitzonderlijk kaliber. Union SG flikte vorig seizoen dat huzarenstukje en de Brusselaars willen volgend jaar tonen dat ze geen ‘one hit wonder’ zijn. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans bereiden alvast een nieuwe kwalitatieve ploeg voor. En dat moet ook, want het lijdt geen twijfel dat veel Union-sterkhouders hun topprestaties willen verzilveren met een transfer.


LEEGLOOP OP KOMST

Deniz Undav keert volgend seizoen al zeker niet meer terug naar het Dudenpark. De topschutter van Union probeert het straks in de Premier League bij Brighton & Hove Albion. Ook zijn spitsbroeder Dante Vanzeir speelde zich in het vizier Brighton, de ‘zusterclub’ die net zoals Union het eigendom is van Tony Bloom. Verder geniet Casper Nielsen de interesse van RSC Anderlecht, Club Brugge en SS Lazio. Teddy Teuma kan dan weer rekenen op de belangstelling van de Griekse topclub Olympiakos.



Daarnaast zullen er ongetwijfeld nog meerdere spelers van Union de mogelijkheid hebben om te veranderen van club. Philippe Bormans beloofde onlangs in Het Belang van Limburg dat Union in het tussenseizoen een competitieve kern zal samenstellen, maar dat men de miljoenen ook niet door de ruiten zal gooien. “Met het oog op het Europese voetbal mikken we op een bredere selectie dan dit jaar”, aldus de CEO van Union. “Pas op, we geven niet alle inkomende miljoenen uit, maar we willen wel bevestigen.”

GERICHTE SCOUTING

Union SG bewees in de voorbije jaren creatief en succesvol te handelen op de transfermarkt, waarbij data-gericht scouten en sportieve knowhow hand in hand gaan. Niet door grote vedetten aan te trekken of aanzienlijke budgetten te spenderen op de transfermarkt. Union speurt wel naar spelers met grote intrinsieke kwaliteiten die door de mazen van het net geglipt zijn van de grote clubs. Spelers die uit zijn op sportieve revanche, die het ongelijk van anderen willen aantonen en willen bewijzen dat ze weldegelijk een hoger voetbalniveau aankunnen.

Wie had voor dit seizoen trouwens ook gehoord van Deniz Undav, Casper Nielsen, Teddy Teuma, Loïc Lapoussin of Kaoru Mitoma? De clubleiding van Union stelt een evenwichtige en kwalitatieve spelerskern samen, waarbij er een goede balans heerst tussen routiniers uit 1A en jonge, onbekende talenten vanuit het buitenland. En dat is een kolfje naar de hand van eigenaar Tony Bloom, wiens team daarvoor een speciale datasoftware gebruikt, en voorzitter/vennoot Alex Muzio en CEO Philippe Bormans, die de operationele leiding nemen van de club.



“We zullen via onze procedures (met veel datascouting, nvdr.) weer nieuwe meerwaardespelers vinden. Niemand zal die wellicht kennen, er zullen sowieso veel vraagtekens zijn, maar wij zijn ervan overtuigd dat we op die manier succes kunnen boeken. Wat er ook gebeurt: Union zal er staan”, beloofde CEO Philippe Bormans in Het Belang van Limburg. Tot nog toe werden er twee nieuwkomers binnengehaald bij Union, en opnieuw zijn dat niet de meest tot de verbeelding sprekende namen.

ARNAUD DONY

Viktor Boone (24, Deinze) en Arnaud Dony (18, Sint-Truiden) maken volgend seizoen deel uit van de A-kern van Les Unionistes. Deze spelers kwamen naar boven in de data-gerichte scouting van de club in het Belgische voetbal. Union analyseert meer dan duizend profielen in hun database, en daarbij wordt er niet gekeken naar namen of reputatie maar wel naar hun specifieke sportieve parameters - alsook hun privé-leven en gedrag op social media en in interviews. Op die manier wordt er volgend seizoen opnieuw een kwalitatieve groep samengesteld met een beperkt financieel budget.

De naam van Arnaud Dony doet hier en daar wel een belletje rinkelen, want de 18-jarige aanvallende back speelde dit seizoen drie wedstrijden in de eerste ploeg van Sint-Truiden. Dony, een geboren Luikenaar, maakte vorig seizoen zijn professionele debuut tegen Oud-Heverlee Leuven en hij ontgoochelde allerminst. “Arnaud heeft getoond dat hij een groot talent is en dat hij ons meer opties bezorgt”, zei Tony Leistner na de eerste competitieminuten van Dony. Het thuispubliek op Stayen was eveneens opgetogen over de ontdekking op de linkerflank.



Arnaud Dony speelde zich in de kijker tegen Oud-Heverlee Leuven met zijn lef, enthousiasme, slimme looplijnen en dito positionering, alsook zijn duelkracht. “Ik vond hem heel goed spelen”, oordeelde de 35-jarige Jorge Teixeira aan Het Laatste Nieuws. “Hij gaf alles, vocht voor elke bal en ging naar voren en terug.” Daarna trok Dony ook aardig zijn streng tegen KV Oostende en KV Mechelen. Het publiek van Sint-Truiden ontdekte bijgevolg een nieuwe lieveling en de club wilde dolgraag verder met Dony.

TE KLEIN VOOR STANDARD

CEO Takayuki Tateishi stak de sportieve cel van Sint-Truiden in het werk om Arnaud Dony een langdurig contract voor te schotelen, maar helaas voor de Limburgers had Union SG zich al gemeld bij de speler. Over talentdetectie met beperkte budgetten hoef je de Brusselaars niets te leren, en daarom is het weinig verrassend dat Union er als de kippen bij was om Dony te overhalen. Maar binnenskamers bij STVV was er grote onvrede hoe de club zo’n groot talent zomaar kon laten gaan.

Volgens Het Belang van Limburg ging Sint-Truiden zelfs heel ver om Arnaud Dony bij de club te houden, maar uiteindelijk verkoos de youngster voor een avontuur bij Union. In Brussel gelooft men dus sterk in de capaciteiten van Dony en het hoeft dus niet te verrassen als hij zich volgend seizoen sterk ontwikkelt in het Dudenpark. Union doet zijn naam als talentenfabriek alle eer aan, want in Limburg liep men erg hoog op met Dony, die op 15-jarige leeftijd werd afgetest bij Standard wegens te klein.



Net als Deniz Undav, Casper Nielsen, Teddy Teuma en consoorten, zint Arnaud Dony dus ook op sportieve revanche, iets waar hij vorig seizoen bij Sint-Truiden al genoegdoening voor kreeg. Maar volgend jaar moet hij zich echt kunnen profileren op het hoogste voetbalniveau. En de omgeving van het Dudenpark is daar perfect voor. Dat is namelijk de ideale biotoop voor spelers die het ongelijk van anderen willen aantonen en willen bewijzen dat ze weldegelijk een hoger voetbalniveau aankunnen. Dony wordt straks alvast ééntje om in de gaten te houden in het nieuwe voetbalseizoen.

POLL: Goeie zet van Union?

Meest recent

'Tottenham wil zomeraankoop al weghalen bij Genk'

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker door hun sterk seizoen. Zo is er uiteraard de ...

13
13
'Anderlecht ziet ook derde pion mogelijk afhaken voor Club'

RSC Anderlecht trekt zondag naar Club Brugge. Als het daar punten kan rapen, kan het weer volop ...

53
53
'Knaltransfer Raskin: Rangers eist de jackpot'

De Rode Duivels kunnen uiteindelijk tevreden terugblikken op hun eerste interlands onder Rudi ...

37
37
'Anderlecht slikt domper voor kraker tegen Club'

Komend weekend worden de play-offs op gang getrapt in de Jupiler Pro League. In de Champions' ...

165
165
Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

23
23
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

216
216
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

52
52
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

235
235
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

75
75
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

164
164
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

235
235
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

165
165
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

481
481
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

234
234
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

79
79
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

183
183
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

87
87
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

231
231

Meer sportnieuws