Mannaert zet Anderlecht voor schut

door
Mannaert zet Anderlecht voor schut

Vertrouwen is alles in het voetbal. Het levende bewijs daarvan is Jackson Muleka. De Congolese spits werd vorig seizoen verguisd bij Standard maar op uitleenbasis bij Kasimpasa toonde hij terug zijn echte kwaliteiten. De 22-jarige spits maakte 12 goals in 14 competitiematchen en daarmee scoorde hij zich in de belangstelling van verschillende clubs. Anderlecht probeerde hem in januari nog tevergeefs aan te trekken, maar nu heeft ook Club Brugge zich in de strijd gemengd.


CONGOLESE TOPSCHUTTER

Laat ons eerst dit stellen. Het indrukwekkend doelpuntgemiddelde van Jackson Muleka bij Kasimpasa is absoluut geen toevalstreffer. De Congolese spits is namelijk altijd al een goaltjesdief geweest. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld de topschutter in de Afrikaanse Champions League met zeven doelpunten in amper tien wedstrijden. Op 20-jarige leeftijd prijkte hij ook al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde Afrikaanse Champions League.

‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen heeft. In zijn eerste seizoen bij Standard leek hij al meteen definitief door te breken met 12 goals in 33 matchen, maar vorig jaar kende hij een dramatische campagne in België met slechts 3 goals in 21 matchen. Maar dat lag niet meteen aan zijn pure kwaliteiten of plotse verloren torinstinct. Aan de basis lag een gebrek aan vertrouwen.



Mbaye Leye geloofde hard in Jackson Muleka maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een serieuze knauw. “Vertrouwen is natuurlijk essentieel. Maar elke coach maakt zijn keuzes en die moeten we respecteren. Ik kan de keuzes van Luka Elsner niet bespreken of zeggen dat het allemaal zijn schuld is”, zei Muleka onlangs in La Dernière Heure. “Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye.”

HET GROTE GELIJK VAN MULEKA

In februari vertrok Jackson Muleka vervolgens met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren fenomenaal en uiteindelijk was deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen. Muleka wilde bewijzen dat hij nog steeds zijn kwaliteiten had als afwerker en dat zijn gevoel voor het doel nog intact was. En hoe. Hij zette gemiddeld 1 op 3 kansen om in een doelpunt. Dat is een ratio die aardig in de buurt komt van die van Michaël Frey (Antwerp FC), Bas Dost (Club Brugge) en Sory Kaba (OH Leuven), vorig seizoen de drie efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League.



 “Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam kenden echt al zware wedstrijden tegen hem.” Door zijn sterke terugronde in Turkije staat de naam van Jackson Muleka bij heel wat clubs op de shortlist. In de wintermercato waren dat nog bescheiden ploegen zoals Sint-Truiden, OH Leuven, KV Kortrijk, Young Boys Bern, FC Zürich en Kayserispor, maar tijdens de voorbije weken zijn dat meer gereputeerde clubs zoals Galatasaray, Besiktas, Trabzonspor, Fenerbahçe, Olympique de Lyon, Burnley, Stuttgart, Toulouse en Club Brugge.

ANDERLECHT

Jackson Muleka vertrok in januari op uitleenbasis naar Kasimpasa, maar als het van Vincent Kompany en RSC Anderlecht afhing, dan speelde de Congolees vorig seizoen in het Lotto Park. Volgens Le Soir maakte toenmalige coach van Sporting zelfs een prioriteit van de komst van Muleka. Er liepen gesprekken tussen Alexandre Grosjean, toenmalig CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches verkozen om Muleka nog liever te verhuren aan Sint-Truiden of KV Kortrijk dan te verkopen aan de aartsrivaal. En dat ondanks een akkoord tussen de speler en Anderlecht.



Bij Anderlecht hoopte men dat Jackson Muleka in de voetsporen zou treden van Dieumerci Mbokani, die destijds ook uitkwam voor TP Mazembe. In bepaalde facetten van het spel vertoont Muleka ook bepaalde gelijkenissen met zijn veertien jaar oudere landgenoot, zoals op het vlak van balvastheid, scorend vermogen en sterkte in de luchtduels. Maar Muleka koppelt die kwaliteiten ook aan een hoge mate van snelheid en techniek. Ondanks zijn 1 meter 80 kan de Congolees acteren als een targetman die constant weegt op de defensies van de tegenpartijen. Bovendien beschikt hij ook over het talent om ruimte te maken voor zijn ploegmaats en op die manier kansen te creëren.

CLUB BRUGGE

Volgens La Dernière Heure heeft Club Brugge nu een prioriteit gemaakt van de komst van Jackson Muleka. Op die manier kunnen de West-Vlamingen hun eeuwige rivaal dus stevig de loef afsteken met de strijd om de vlotscorende en efficiënte spits. De onderlinge rivaliteit tussen Club Brugge en Standard is niet zó groot, waardoor Vincent Mannaert in tegenstelling tot Peter Verbeke misschien wél een deal uit de brand zou kunnen slepen met de Rouches. De transferprijs is ook niet enorm hoog met 4 à 5 miljoen euro, wat zeker een haalbaar bedrag is voor de Belgische landskampioen. Van die 4 à 5 miljoen euro zal Standard wel 50% moeten afstaan aan TP Mazembe, een clausule die beide clubs overeen kwamen in 2020.

POLL: Waar past Muleka het beste?

Meest recent

Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

3
3
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

4
4
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

71
71
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

135
135
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

115
115
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

30
30
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

15
15
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

84
84
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

59
59
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

137
137
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

77
77
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

70
70
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

150
150
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

295
295
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

65
65
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

55
55

Meer sportnieuws