JPL PREVIEW: OH Leuven heeft huiswerk weer niet klaar

door
JPL PREVIEW: OH Leuven heeft huiswerk weer niet klaar

Vrijdag trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de start van het seizoen 2022-23 neemt VoetbalNieuws alle 18 eersteklassers grondig onder de loep. Als volgende aan de beurt: OH Leuven.


In het tweede jaar terug op het hoogste niveau kenden de troepen van Marc Brys opnieuw geen moeite om zich te handhaven. OHL finishte terug op de elfde plek, ongeveer de plaats waar het thuishoort op basis van het doelsaldo. Het afscheid van Thomas Henry scheelde wel zeven doelpunten, op defensief gebied mag het ten opzichte van de ploegen iets hoger in het klassement ook allemaal net wat strakker. Zo lang mogelijk meedoen voor een stek in de top acht blijft desondanks de doelstelling aan Den Dreef.

ZOMERMERCATO
Daar liet men in iedere linie een pak titularissen en sterkhouders vertrekken, Xavier Mercier op kop. Voorts zitten de huurperiodes van spits Sory Kaba, doelman Alex Runarsson en verdedigers Sébastien Dewaest en Cenk Özkaçar er definitief op. Andere tijdelijke krachten die minder in beeld kwamen zoals Thibault Vlietinck en Alexis De Sart, die wel mag beschikken bij Antwerp, lopen er evenmin nog bij. Tussen de palen maakte ook Rafael Romo zijn kastje leeg, Kaveh Rezaei en co zijn tot slot nauwelijks het vermelden waard.



De nummer één onder de lat wordt wellicht Valentin Cojocaru, met Nordin Jackers als doublure, Ewoud Pletinckx de nieuwe defensieleider. De overige aanwinsten, zowaar zonder huurlingen, vervoegden gratis de rangen. De opvallendste naam is Raphael Holzhauser, die Mercier moet opvolgen. Nog bij Beerschot plukte OHL tevens Joren Dom weg, Hamza Mendyl, Jon Dagur Thorsteinsson, João Gamboa en Santi Ramos Mingo – allen ooit nog actief in topcompetities – brengen het aantal nieuwkomers tot dusver al op negen stuks.

WIE MAG/MOET NOG WEG?
Ondanks al die bedrijvigheid is OH Leuven net als een jaar geleden niet tijdig klaar met haar huiswerk. Momenteel heeft Brys amper 18 veldspelers ter beschikking, Siebe Schrijvers en Mandela Keita – die nog een tijdje in de lappenmand liggen – incluis. Die laatste geniet bovendien heel wat belangstelling, al lijkt een transfer niet aan de orde. In afwachting van vers bloed is er dan ook op geen enkele positie sprake van enige overtollige ballast, integendeel. Pas nadien kan er eventueel nog verder gesleuteld worden aan de selectie.

WAT MAG/MOET ER NOG BIJ?
Een spits die de goal weet staan, iets waar Brys al langer om vraagt. Liefst zelfs meerdere exemplaren, want in de huidige kern is huurling Mykola Kukharevych – met wie het plan erg vaag blijft – de enige nummer negen. OHL dreigt alvast naast toptarget Kaly Sène te grijpen. Ook op de flanken mag er gerust nog iets bij, rechts achterin is er geen waardig alternatief voorhanden voor de polyvalente Dom. In het centrum van de defensie lijkt er, net zoals op het middenveld, misschien wel nog plaats voor een extra versterking in de breedte.



GROOTSTE AANWINST/VERLIES
Van de vele vertrekkers kon vooral Özkaçar bekoren, maar zelfs hij komt niet in de buurt van Mercier. De voorbije twee seizoenen was de 32-jarige aanvoerder en motor van het elftal goed voor 13 goals en 29 (!) assists. Niet alleen zijn verbluffende statistieken, ook zijn ervaring zullen danig worden gemist. Om het verlies van haar dirigent op te vangen zijn alle ogen aan Den Dreef op Holzhauser gericht. Als de 29-jarige Oostenrijker zijn oude niveau nog maar benadert is hij dé geschikte kandidaat om de lijnen voortaan uit te zetten.

OM NAAR UIT TE KIJKEN
Nieuwe linksachter Mendyl komt eveneens met de nodige adelbrieven over van Schalke 04, maar de 20-voudig Marokkaans international moet het pleit winnen van Casper De Norre. Dan is Thorsteinsson, die zelfs een cap meer voor IJsland op de teller heeft, zekerder van een basisplaats. De 23-jarige winger komt over van Aarhus in Denemarken, waar hij in 100 optredens 20 keer raak schoot, 13 assists uitdeelde en … 25 gele kaarten slikte. Een potentiële sensatie op de Belgische velden, zeker met Mousa Tamari aan de overkant.



MOGELIJKE 11
Vorig jaar deed Brys reeds grotendeels een beroep op dezelfde pionnen, nu oogt de kern nog smaller. Op basis van de laatste oefenmatch tegen moederclub Leicester treedt OHL straks alvast aan in een 4-3-3, waarbij Gamboa de voorkeur krijgt op Kristiyan Malinov. Met uitzondering van Mendyl begint zo elke nieuwkomer als titularis. Hét vraagteken blijft wel wie voorin voor de goals moet zorgen. Wordt het toch maar Kukharevych, of neemt Mathieu Maertens tijdelijk de honneurs waar? Het gebrek aan een speerpunt lijkt samen met de geringe wisselopties het enige struikelblok.

Potentiële XI: Cojocaru ; Dom, Pletinckx, Mingo, De Norre ; Gamboa, Maertens, Holzhauser ; Tamari, Kukharevych, Thorsteinsson

POLL: Waar zal OHL dit seizoen eindigen?

Meest recent

Hubert komt eerste reactie na onverwacht Anderlecht-ontslag

RSC Anderlecht besloot om in aanloop naar de Play-Offs drastisch in te grijpen. Zo werd David Hubert ...

77
77
Tottenham naar halve finales, Chelsea met schrik vrij

Tottenham Hotspur heeft zich donderdag geplaatst voor de halve finales van de Europa League dankzij ...

22
22
'Real krijgt prijskaartje te horen voor opvolger Ancelotti'

De pijnlijke uitschakeling in de Champions League zindert na bij Real Madrid. Zo staat de positie ...

51
51
Grote beloning Hayen? "Langdurig contract, topsalaris en privéjet"

Club Brugge heeft een uitstekende jaargang achter de rug tot dusver en maakte indruk op ...

294
294
Anderlecht onder druk: opvallende ingreep met Huerta?

RSC Anderlecht maakt zich op voor vijf cruciale wedstrijden. In aanloop naar de bekerfinale wachten ...

140
140
Penaltydiscussie Club-Genk: "Tzolis doet al eens graag een schwalbe ..."

Club Brugge won afgelopen weekend de titelkraker tegen KRC Genk na een late strafschop van Maxim De ...

240
240
Antwerp met rug tegen de muur: "Moeten dit doorbreken"

Antwerp FC blijft voorlopig aanmodderen en wacht nu al twee maanden op een nieuwe zege. Zondag werd ...

247
247
Anderlecht heeft nieuwe parel: "Zelden zo'n speler gezien"

Na een wederom tegenvallend seizoen, wordt komende transferzomer een grote metamorfose verwacht bij ...

331
331
Favorieten foutloos: eerste halve finalisten UECL bekend

In de Conference League worden donderdagavond de tickets voor de halve finales uitgedeeld. In de ...

58
58
‘Antwerp vliegt er keihard in met miljoenen-pitbull’

Antwerp FC haalde deze winter de felbegeerde Argentijn Mauricio Benitez(21) binnen, ondanks ...

358
358
Achilleshiel bij AA Gent: tweetal valt door de mand

AA Gent heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's wonnen afgelopen ...

215
215
'Union blíj́ft maar cashen: toptransfer Promise David'

Union SG heeft zich na een foutloze start van de Champions' Play-Offs weer volledig in de ...

162
162
'Tottenham grijpt in: nieuwe trainer uit Premier League'

Tottenham Hotspur hoopt zich donderdagavond ten koste van Eintracht Frankfurt te plaatsen voor de ...

52
52
'Club maakt zich sterk: transfer van meer dan 20 miljoen'

Club Brugge wil komend weekend tegen AA Gent een nieuwe stap richting de landstitel zetten. ...

284
284
Sleutelmatch Anderlecht: Hazard kind van de rekening?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

310
310
'Hoogspanning bij Real Madrid: kleedkamer viseert één man'

Real Madrid werd woensdagavond uit de Champions League geknikkerd na een erg matige prestatie tegen ...

309
309
'Club Brugge keert kar: extra joker in titelrace?'

Met een zege tegen KRC Genk brak Club Brugge de titelrace opnieuw volledig open. Om de jacht op de ...

355
355
'Grote kuis bij Anderlecht: Renard dumpt miscasts'

Zelfs indien het de bekerfinale wint staat er volgende zomer een grote kuis op til bij Anderlecht, ...

420
420
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet ...

310
310
KRC Genk haalt opgelucht adem: goed nieuws uit ziekenboeg

KRC Genk ging afgelopen zondag voor het eerst sinds lang nog eens onderuit. Na de nederlaag tegen ...

199
199

Meer sportnieuws