Van Bommel trapt Overmars tegen de schenen

door
Van Bommel trapt Overmars tegen de schenen

Mark van Bommel drukt meteen zijn stempel bij Antwerp FC: de nieuwe coach van The Great Old verbant Abdoulaye Seck en Pierre Dwomoh definitief naar de B-kern. “Of Seck en Dwomoh mogen vertrekken? Zo zou je ‘t wel kunnen zeggen, ja”, zei van Bommel eerder deze week aan VTM Nieuws. De Senegalees was vorig seizoen op het vlak van duelkracht en sterkte in het luchtruim nochtans één van beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Dwomoh moest op termijn dan weer één van de lucratiefste uitgaande transfers van de club worden, terwijl Marc Overmars en Sven Jaecques grote believers zijn van het 18-jarig talent.


ABDOULAYE SECK

Het Nieuwsblad vroeg enkele weken geleden aan Manuel Benson waarvan hij bang is. “Van Abdoulaye Seck! ( lacht)”, was het antwoord van de flankenflitser van Antwerp FC. “Nee, serieus: geweldige verdediger, maar je moet niet met zijn voeten spelen op training. Hem even door de benen spelen, kan je twee maanden revalidatie opleveren. Altijd fair hoor, maar wel beenhard.” Benson omschreef duidelijk de grote sterkte van zijn Senegalese ploegmaat, die zich voornamelijk op het fysieke gebied bevindt.

Abdoulaye Seck is door die indrukwekkende power misschien wel één van de sterkste verdedigers in België. Vorig seizoen stak hij er letterlijk met kop en schouders bovenuit qua duelkracht. In de Jupiler Pro League was hij namelijk de zesde beste centrale verdediger op het vlak van gewonnen duels. Daarnaast was Seck de tweede beste centrale verdediger in het luchtruim.



Maar Mark van Bommel vraagt dit seizoen meer voetballend vermogen in zijn elftal. Dat is een kwaliteit die Toby Alderweireld al meteen bracht in zijn eerste wedstrijd voor Antwerp FC, maar die ook Gaston Avila (Boca Juniors) kan brengen. De Argentijnse (linker) centrale verdediger landde enkele dagen geleden in België om zijn medische proeven af te leggen op de Bosuil. Het is de algemene verwachting dat de 20-jarige eerstdaags zijn handtekening zet onder een contract.

Gaston Avila is een droomprofiel voor Mark van Bommel, want de linksvoetige centrale verdediger onderscheidt zich in de Argentijnse competitie met zijn progressieve passes, doorsteekpasses en zelfs sleutelpasses. Daarnaast blinkt hij ook uit met lange versnellingen met de bal aan de voet. In al deze onderdelen behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Argentijnse competitie. Net zo’n type dat perfect past in de visie van de nieuwe coach van Antwerp FC.



Door te kiezen voor Toby Alderweireld en Gaston Avila kiest Mark van Bommel duidelijk voor voetballende skills in de verdediging boven de fysieke kwaliteiten van Abdoulaye Seck. De Senegalese international, een populaire figuur bij de achterban, was volgens Gazet van Antwerpen zwaar ontgoocheld na zijn verbanning naar de B-kern en hij werd ook al van de Europese lijst verwijderd. Voor veel andere clubs uit de Jupiler Pro League zou Seck alvast een mooie aanwinst betekenen.

PIERRE DWOMOH

“Het heeft met álles te maken: voetballende kwaliteiten, maar ook wat er buiten het veld gebeurt”, gaf Mark van Bommel duiding over de verbanning van Pierre Dwomoh naar de B-kern. “Of de deur nog op een kier staat? Op dit moment niet.” Maar Paul Gheysens, Sven Jaecques en Marc Overmars tevreden zijn over deze beslissing van z’n nieuwe hoofdcoach is een andere vraag. Het is namelijk een publiek geheim dat Antwerp FC van plan was om van Dwomoh één van zijn lucratiefste uitgaande transfers ooit te maken.

Pierre Dwomoh kwam vorig seizoen 14 keer in actie voor het eerste elftal, maar hij was de voorbereiding gestart om een vaste basisspeler te worden op de Bosuil. “Het volstaat niet meer om in de ­selectie te zitten en hier en daar een wedstrijd te spelen”, zei zijn makelaar Niels De Jonck eerder deze maand in een interview met Gazet van Antwerpen. “Heel Antwerp gelooft in Pierre.” Dat is ergens logisch, omdat Marc Overmars en Sven Jaecques, twee grote Dwomoh-believers, hopen dat de tiener op een dag het uitgaande clubrecord zal breken. In de voorbije maanden toonden Benfica en Olympique de Marseille al interesse in hem.



Dat record staat vandaag nog op naam van Martin Hongla (3,70 miljoen euro, Hellas Verona), maar het enorme potentieel en puur talent van Pierre Dwomoh moest dat bedrag straks stevig de hoogte injagen. De 18-jarige beschikt over een enorm groot voetballend vermogen en technische kwaliteiten, hij heeft lef, is onverzettelijk en legt gif in zijn spel. Desondanks probeert hij het spel altijd simpel te houden. Maar ondanks zijn doel om dit seizoen volledig door te breken in het shirt van Antwerp FC, bezondigde Dwomoh zich dus aan een extrasportieve fout waardoor Mark van Bommel de deur zelfs niet meer op een kier zet voor hem.

Dat is een erg spijtige zaak voor Pierre Dwomoh, want hij werd vorig seizoen al eens gewaarschuwd door Radja Nainggolan. “Pierre doet me denken aan mezelf toen ik jong was. Als hij zijn hoofd op zijn schouders houdt, kan hij spelen bij Real Madrid. Maar zo niet, dan zou hij in de vierde divisie kunnen eindigen. Ik vroeg hem eerder, tijdens de training, of hij Freddy Adu kende. Hij was de grootste belofte ter wereld, maar nu zit hij zonder club. Ik vertel hem dat om hem te helpen, niet om hem af te schrikken”, zei Il Ninja vorig seizoen in L’Avenir.

POLL: Is de verbanning van Seck en Dwomoh een goede beslissing?

Meest recent

'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

47
47
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

68
68
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

52
52
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

291
291
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

233
233
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

117
117
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

112
112
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

172
172
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

104
104
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

275
275
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

780
780
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

94
94
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

41
41
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

39
39
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

103
103
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

375
375
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

442
442
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

1248
1248
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

235
235

Meer sportnieuws