'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

door
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog steeds een goede kans op een de landstitel. Knappe resultaten die vooral te danken zijn aan een stevig geheel. Zo kan Blauw-Zwart geen beroep doen op een echte topspits.

De Bruggelingen hadden het de voorbije jaren behoorlijk lastig om de spitspositie ingevuld te krijgen. Afgelopen seizoen werd dan toch ideale nummer negen gevonden. Ondanks een moeizame inloopperiode ontpopte Igor Thiago zich tot één van de beste spitsen op de Belgische velden. Lang kon Club echter niet van hem genieten.

Geen nieuwe topscorer

Na nog geen volledig seizoen werd de Braziliaan immers voor een pak miljoenen verkocht aan Brentford FC. Bijgevolg moest Blauw-Zwart in de zomer alweer op zoek naar een speerpunt. Uiteindelijk viel de keuze op Gustaf Nilsson, die een sterk seizoen bij Union SG achter de rug had. De Zweed begon ook degelijk aan zijn Brugse passage.

Maar naarmate het seizoen vorderde kwam Nilsson steeds wisselvalliger voor de dag. Bovendien bleek hij makkelijk vatbaar voor blessures. In zijn afwezigheid kende Ferran Jutgla wel een productieve periode, maar die wordt momenteel uitgespeeld op de flanken en kent weer een vormdip. Romeo Vermant is op zijn beurt te onervaren om de aanvalslinie al te dragen.

Jutgla out, nieuwe spits in

Bovendien blijken de drie Brugse spitsen niet de meest vlotscorende aanvallers. Met respectievelijk 9, 9 en 6 competitiegoals speelt geen enkele spits van Club nog maar een bijrolletje in de strijd om de topschutterstitel. Opvallend voor een ploeg die doorgaans zo dominant voetbalt. De doelpuntenproductie is nu weliswaar iets meer verspreid, toch is een echte topspits geen overbodige luxe.

Volgens La Dernière Heure is de kans dan ook bestaande dat Club komende zomer zal trachten om zo'n topspits aan te trekken. Zeker gezien men het een reëele optie acht dat Jutgla, die zijn laatste contractjaar ingaat, zal vertrekken in Brugge. De nieuwe spits, sportieve baas Dévy Rigaux zal ongetwijfeld al de nodige profielen op zijn lijst hebben staan, zou dan de concurrentie met Nilsson en Vermant moeten aangaan. 

POLL: Club moet sowieso trachten een nieuwe topspits te halen ...

Meest recent

Club-smaakmaker afgemaakt: “Hij blijft best weg uit de Far West”

Club Brugge moet weer in de achtervolging in de Champions Play-Offs. Union SG pakte een vier op zes ...

0
0
Nainggolan woest: “Show stelen, maar hij bakt er niets van”

Radja Nainggolan houdt zelden een blad voor de mond. Ook na de gewonnen Promotie Play-Off-match ...

26
26
TRANSFERUURTJE: ‘Club casht en pakt uit, deals Antwerp en KAA Gent’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Boemerang-effect door initiatief Fink? "Genoeg is genoeg!"

Thorsten Fink schreef voor de Champions Play-Offs een open brief aan de scheidsrechters en VAR op de ...

113
113
“Nog nooit gezien…” - Union SG slikt ferme titeldomper

Union SG prijkt plots op de eerste plek in de Champions Play-Offs. De manschappen van Sebastien ...

298
298
“Rampscenario voor Club Brugge”

Club Brugge presteert dit seizoen sterk. Blauw-Zwart maakte veel indruk in de Champions League en ...

253
253
Vandenbempt velt hard oordeel: "Anders voorbij voor Genk"

KRC Genk stond lange tijd aan de kop van het klassement, maar in de Champions Play-Offs gaat het ...

118
118
Van kwaad naar erger: Bakayoko compleet belachelijk gemaakt

Vorig seizoen speelde Johan Bakayoko de pannen van het dak bij PSV, maar dit seizoen loopt het een ...

75
75
Radja Nainggolan komt met straffe transferbelofte

Radja Nainggolan maakt dit seizoen veel indruk bij Lokeren-Temse in de Challenger Pro League. De ...

126
126
Genk dubbel bestolen? "Waar zit je verstand dan als VAR?"

KRC Genk leed zondag een erg dure nederlaag op eigen veld tegen Antwerp FC. De Limburgers mochten ...

171
171
Vanzeir met grond gelijk gemaakt: "Een Gudjohnsen II"

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen en profileert zich steeds nadrukkelijker als ...

212
212
'Vertrek Jutgla in stroomversnelling: Club legt prijs vast'

Ferran Jutgla liet de laatste twee duels een mindere indruk achter, maar kan desondanks terugblikken ...

542
542
Theatrale Penders stevig aangepakt: "Slaat nergens op"

Antwerp FC boekte afgelopen zondag een verrassende zege op het veld van KRC Genk. Een geweldig ...

292
292
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans ...

570
570
Antwerp leeft weer: voorwaarde voor vierde plaats bekend

Antwerp FC maakte afgelopen weekend een einde aan een erg negatieve reeks. Op het veld van KRC Genk ...

324
324
'Ancelotti heeft nieuwe topjob beet, Real vindt plan-B'

Titelverdediger Real Madrid moet deze week vanuit de zetel toekijken hoe gestreden wordt voor een ...

87
87
'Explosieve JPL-deal: nachtmerrie voor Club Brugge'

Club Brugge dreigt Lynnt Audoor, een van hun grote talenten, kwijt te spelen aan ...

303
303
'Karetsas neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

280
280
'Nieuwe steunpilaar voor City: eerste bod van tafel geveegd'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het ...

224
224
'Club Brugge in actie: aanvaller weg, nieuwe topspits komt'

Club Brugge betwist komende zondag de bekerfinale en maakt op vier speeldagen van het einde nog ...

1395
1395

Meer sportnieuws