RSCA-selectie afgekraakt: "Niemand zou bij mij op de bank zitten"

door
RSCA-selectie afgekraakt:

De 4-1-overwinning tegen KV Kortrijk was voldoende om het crisissfeertje weg te nemen. Maar RSC Anderlecht kan niet bepaald tevreden zijn over het eerste luik van de Jupiler Pro League. Zo staat Paars-Wit momenteel slechts achtste met 13 op 27, dat zijn nu al veertien (!) punten minder dan leider Antwerp.


Hoewel er nog 23 speeldagen te gaan zijn in de reguliere competitie én vervolgens nog Play-Offs volgen, ziet het er momenteel niet naar uit dat RSCA ook dit seizoen gaat meedoen voor de titel. Daar had men op Neerpede nochtans stiekem op gehoopt. Met Felice Mazzu werd immers een coach aangesteld die een meer resultaatgerichte aanpak zou hanteren. En de sportieve leiding was uiteindelijk behoorlijk tevreden over de samenstelling van de kern.

Maar ex-coach en analist Aimé Anthuenis heeft zelf grote bedenkingen bij de kwaliteiten van die spelersgroep. "Ik mag niet vergelijken met het Anderlecht dat ik trainde, maar niemand van de huidige selectie zou bij mij toen op de bank gezeten hebben. Dat meen ik", vertelde Anthuenis bij de podcast De Tribune. "Als topclub in Europa, wie haal je dan van dit Anderlecht?"

TE WEINIG
De oud-trainer vreest dan ook dat er voor Anderlecht niet veel meer inzit dan vorig seizoen, toen het beslag legde op de derde plaats. "Hetzelfde scenario speelt zich af. Vorig jaar was derde het hoogst haalbare. Vincent Kompany kon volgens mij niet beter doen met zijn spelersmateriaal. De pers schrijft dan over de aanwezige kwaliteit, maar volgens mij overdrijft de pers. Zeg me dan eens wie zo goed is? Ik vind het veel te weinig."

POLL: Deze kern is onvoldoende sterk om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Na degradatie Leicester: Vardy komt met update over toekomst

In de Premier League zwaaien deze zomer enkele iconen af. Kevin De Bruyne kondigde een tijdje ...

17
17
Standard kondigt vertrek met onmiddellijke ingang aan

Bij Standard lijken ze stilaan te snakken naar het einde van het seizoen. De Rouches begonnen nog ...

23
23
Buffel wijst Genk op zeer grote fout dit seizoen

Thomas Buffel keerde vorige zomer door de grote poort terug bij KRC Genk, de club waar hij ook het ...

65
65
Garcia spreekt klare taal: dit moet bij de Duivels gebeuren

In maart beleefde Rudi Garcia een uiteindelijk geslaagde entree bij de Rode Duivels. De nieuwe ...

52
52
'Anderlecht wrijft zich in handen: transferstrijd barst los'

Anderlecht heeft al een deeltje van zijn transferhuiswerk gemaakt, want met Cedric Hatenboer en ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Kompany shopt in Genk, sensatie De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

303
303
Hard verdict voor Genk: Chelsea toont pijnlijke realiteit

Chelsea haalde Mike Penders voor een slordige 20 miljoen euro binnen, maar de Belgische ...

221
221
Courtois blinkt uit en roept ferme waarschuwing naar Barça

Thibaut Courtois was zéér belangrijk in de derby tegen Getafe. De Koninklijke won met ...

40
40
Straffe transferwending Dolberg na Anderlecht-vierklapper?

Kasper Dolberg was na zijn blessure nog op zoek naar zijn beste vorm, maar in de Champions Play-Offs ...

617
617
Clash met Club Brugge: Geraerts geeft Union gouden tip

Door de één op negen van KRC Genk in de voorbije weken kreeg de titelstrijd in de ...

412
412
"Van koffiedrinken naar de spoed": Derksen verklaart absentie bij Vandaag Inside

Ook in de huidige jaargang is het weer een woelig seizoen van Vandaag Inside. De Nederlandse ...

39
39
Antwerp mist kans op meer: “Dan was het klaar geweest”

Halfweg de Champions' Play-Off wacht Antwerp nog altijd op een eerste zege. Woensdagavond kwamen ze ...

89
89
'Knaltransfer Stassin: deze club wil doorduwen'

De jongste maanden laat Lucas Stassin van zich spreken in Frankrijk, want hij scoort bij ...

131
131
Hazard schiet terug naar Dolberg met boodschap op matchbal

De play-offs waren tot dusver een sof voor Anderlecht, maar woensdagavond wist het eindelijk nog ...

205
205
'UEFA gooit Champions League op de schop: grote regelwijziging'

Er is dit seizoen zeer veel veranderd in de Champions League. De UEFA voerde het zogenaamde ...

724
724
'Verlaat Raphinha Barcelona? Drie clubs in de running'

FC Barcelona ligt nog steeds op koers om een geweldig seizoen te beleven. Het staat nog altijd aan ...

95
95
'Club Brugge doet voorstel, publiekslieveling twijfelt'

Club Brugge kan mits een zege tegen Union SG een enorme stap naar een volgende landstitel zetten. ...

720
720
"Dit is onaanvaardbaar": crisis bij dramatisch AA Gent

AA Gent verloor met 5-0 van RSC Anderlecht. De Buffalo's spelen dramatisch en zondag moeten ze ...

269
269
Lokeren-Temse neemt gedwongen afscheid van clubicoon

Lokeren-Temse leefde weer helemaal op onder Stijn Vreven. De club is ondertussen ook bezig met ...

133
133
'Simic kan kassa Anderlecht vullen: twee clubs dringen aan'

RSC Anderlecht gaat in de zomer de kern opfrissen. De club gaat ook spelers van de hand doen en ...

533
533

Meer sportnieuws