Matthys onthult directe reden voor Anderlecht-vertrek

door
Matthys onthult directe reden voor Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft een nieuwe sportieve baas gevonden. Zo wordt de aanstelling van Jesper Fredberg eerstdaags normaal gezien officieel bekend gemaakt. Die versterking is meer dan welgekomen, want naast het tijdelijk uitvallen van CEO Peter Verbeke speelde RSCA onlangs nog een belangrijke kracht kwijt in het sportieve departement.


Zo moest Paars-Wit noodgedwongen afscheid nemen van Tim Matthys. De oud-speler werd ongeveer een jaar geleden naar Neerpede gehaald op voorspraak van Verberke om de scoutingscel mee in handen te nemen. De 38-jarige ex-speler was eerder al als hoofd scouting actief bij KV Mechelen. Vervolgens verhuisde hij naar AA Gent, waar hij de functie van 'Sports Manager' kreeg. Maar nu keert hij terug naar Malinwa. Daar wordt Matthys vanaf heden de sportief directeur.

Zijn passage bij Paars-Wit was dus maar een kort leven beschoren. In de podcast De Tribune kwam hij terug op zijn vertrek bij de recordkampioen. "Ik had het gevoel dat ik mijn carrière niet helemaal in handen had. De kans bestond dat mij een bepaalde manier van werken zou opgelegd worden door een nieuwe sportieve directeur", verwijst hij naar de aanstelling van Jesper Fredberg. "Je weet nooit of het 100 procent klikt met een nieuwe baas. Het aanbod van KVM kwam gewoon op het perfecte moment."

WRANG GEVOEL
En hoewel hij binnen Anderlecht op het nodige begrip kon rekenen en in Mechelen een fraaie uitdaging op hem ligt te wachten, vertrekt Matthys met een wat wrang gevoel in Brussel. "Het voelt niet goed om een club achter te laten waar het niet draait. Ik begrijp de frustraties van de fans van Anderlecht, want de club staat niet waar ze thuishoort. Meedoen voor de titel had ik voor het seizoen sowieso als moeilijk ingeschat, maar ik had ook niet verwacht dat het zo moeilijk zou zijn."

POLL: Anderlecht had Matthys moeten benoemen tot sportief directeur ...

Meest recent

Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

12
12
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

34
34
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

12
12
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

5
5
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

22
22
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

29
29
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

191
191
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

134
134
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

49
49
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

37
37
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

177
177
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

66
66
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

179
179
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

117
117
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

196
196
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

384
384
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

220
220
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

87
87
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1559
1559
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

482
482

Meer sportnieuws