Vandenbempt gelooft ogen niet in OHL-RSCA: "Wat is dat voor iets?!"

door
Vandenbempt gelooft ogen niet in OHL-RSCA:

RSC Anderlecht heeft zondagnamiddag een gouden zaak gedaan in de strijd om het laatste ticket voor de Europe Play-Offs. De Brusselaars gingen immers met de volle buit aan de haal op het veld van directe concurrent OH Leuven. Nochtans deden de Leuvenaars er alles aan om Paars-Wit te kloppen.


In de eerste helft was RSCA veruit de betere ploeg en had het de wedstrijd goed onder controle, zeker toen Islam Slimani de score kon openen van op de stip. Na de pauze kwam OHL echter veel sterker voor de dag. De thuisploeg kon zelf ook meermaals dreigen, Anderlecht moest andermaal op een sterke Bart Verbruggen rekenen om de nul op het bord te houden. Uiteindelijk was het Kristian Arnstad die de match in de slotfase op slot deed met een knappe goal.

Al bij al een verdiende overwinning voor Paars-Wit, toch werd het een lastige match in het King Power @ Den Dreef-stadion. OHL zocht immers het randje op in de duels en was niet te beroerd om een voetje te zetten indien nodig. Al ging het er bij momenten wel heel ruw aan toe. In de tweede helft ging het licht bijvoorbeeld uit bij Federico Ricca. De Uruguayaan wou de doorgebroken Francis Amuzu afstoppen, maar hanteerde daarvoor een vliegende tackle op kniehoogte.

GÉÉN KAART
Opvallend: voor zijn ingreep kreeg Ricca niet eens een gele kaart. Commentator Peter Vandenbempt schrok zich bij Eleven Sports nochtans een hoedje toen hij de bewuste fase in herhaling zag. "Wat is dat voor iets, zeg? Foei! Het is bijna op kniehoogte. En die ontsnapt dan aan een kaart, wel wel wel. Dat is schoppen om hem te raken. En daar kijkt de VAR dan niet naar, wel wel wel", aldus Vandenbempt.

POLL: Ricca had minstens geel verdiend ...

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

11
11
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

23
23
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

8
8
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

79
79
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

156
156
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

119
119
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

32
32
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

17
17
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

90
90
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

60
60
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

31
31
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

138
138
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

83
83
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

75
75
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

155
155
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

303
303
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

66
66

Meer sportnieuws