TU: 'Anderlecht strijdt met Club, City betaalt volle pot voor Duivel'

door
TU: 'Anderlecht strijdt met Club, City betaalt volle pot voor Duivel'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Afrikaanse media melden dat RSC Anderlecht en Club Brugge interesse hebben in Souleymane Faye. Dat is een 20-jarige spits uit Senegal die momenteel uitkomt voor de Spaanse derdeklasser Talavera. Daar was hij in 25 wedstrijden goed voor slechts 1 goal en 3 assists. Faye is een centrumspits die ook als linkerflankaanvaller uit de voeten kan. Ook Standard zou overigens gecharmeerd zijn.



Volgens de Krant van West-Vlaanderen gaat er komende zomer één en ander gebeuren bij KV Kortrijk. Zo is de kans groot dat Bernd Storck zijn biezen moet pakken. Daarnaast gaat KVK ook de nodige spelers van de hand doen. Faïz Selemani wil graag een stap hogerop zetten, daar zijn afspraken over gemaakt. Abdelkahar Kadri is nog een speler die mogelijk ten gelde zal worden gemaakt.



Beerschot VA heeft zijn eerste grote zomertransfer al afgerond. Zo hebben de Antwerpenaren Thibo Baeten permanent overgenomen van het Nederlandse NEC. Hij tekende een contract tot medio 2026, met optie op nog een extra seizoen. Baeten speelde sinds afgelopen zomer al op huurbasis voor Beerschot. In 27 wedstrijden dit seizoen was de 20-jarige aanvaller al goed voor 13 goals en 3 assists.

BUITENLAND
Manchester City wil komende zomer zijn middenveld versterken. Volgens El Nacional staat Declan Rice hoog op het lijstje. De 24-jarige controleur is momenteel een vaste waarde bij West Ham United en de Engelse nationale ploeg. Komende zomer gaat hij ook zijn laatste contractjaar in. Desondanks zou West Ham nog steeds een slordige 90 miljoen euro verlangen. Al kan dat bedrag mogelijk gedrukt worden door bepaalde spelers in de deal op te nemen.



Een andere optie voor het middenveld is Roméo Lavia. Coach Pep Guardiola toonde zich deze week bijvoorbeeld nog lovend over de Rode Duivel. Bovendien beschikt City over een optie om hem voor een vaste som van 40 miljoen pond, ruim 45 miljoen euro, terug te halen. Maar transferautoriteit Fabrizio Romano stelt dat die optie pas vanaf 2024 in werking gaat. Als City komende zomer wil toeslaan, zal het dus de volle pot moeten betalen

POLL: Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

18
18
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

40
40
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

19
19
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

23
23
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

92
92
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

66
66
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

102
102
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

277
277
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

96
96
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

111
111
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

557
557
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

139
139
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

306
306
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

765
765
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

620
620
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

468
468
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

649
649
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

226
226
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

568
568
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

474
474

Meer sportnieuws