Overmars schokt met uitspraken over zijn gezondheid

door
Overmars schokt met uitspraken over zijn gezondheid

Eind december kreeg Antwerp schrikwekkend nieuws te horen. Sportief directeur Marc Overmars werd opgenomen in het ziekenhuis na een hartaanval en was voor onbepaalde tijd buiten strijd. Ondertussen is de Nederlander opnieuw aan de slag bij The Great Old, maar zijn infarct heeft ook sporen nagelaten.


In een interview met Marc Degryse in Het Laatste Nieuws doet hij zijn boekje open over het voorval: “Het is lastig. Ik moet naar lucht zoeken als ik veel praat. En mijn focus houden kost energie. Mijn hart is voor 45 procent afgestorven, dan hoef ik niet uit te leggen hoe iemand zich voelt,” komt Overmars met een stevig statement.

Zijn hart heeft dus heel wat schade opgelopen, dat niet meer te herstellen valt. Met begeleiding probeert hij het toch iets beter te maken, maar dat is niet zo makkelijk: “Als mensen mij vragen hoe het met me gaat, zeg ik vaak: een been breken, daar kan je mee omgaan. Ik heb vier keer mijn knieën gescheurd, kruisbanden, kraakbeen, … maar dit is een andere blessure. Ik moet mijn krachten goed verdelen in mijn werk.”

WERK VERDELEN
Een aanpassing in zijn werkwijze is dat Overmars veel meer zijn werk verdeelt dan voor zijn hartaanval. “Ik heb heel veel aan CEO Sven Jaecques, en ook met de hoofdscout (Joachim Vercaigne) werken we goed samen,” vertelt de 50-jarige Nederlander.

Wat hij wel beseft, is dat zijn carrière door het voorval een stuk ingekort is. Hij ziet zichzelf geen tien jaar meer werken: “Dat ik door dit vroeger op pensioen zal gaan, daar ben ik intussen al achter. Maar dat is het leven. Iedereen krijgt tegenslagen te verwerken.”

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

73
73
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

10
10
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

101
101
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

22
22
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

76
76
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

29
29
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

228
228
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

101
101
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

214
214
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

61
61
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

493
493
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

286
286
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

425
425
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

256
256
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

271
271
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

270
270
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

114
114

Meer sportnieuws