'Vandenhaute ziet Anderlecht-plannetje in water vallen'

door
'Vandenhaute ziet Anderlecht-plannetje in water vallen'

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League volledig onder stoom zijn geraakt, wordt bij RSC Anderlecht al druk naar het komende seizoen toegewerkt. Zo is sportieve baas Jesper Fredberg momenteel in de weer met het ontrollen van zijn transferplannen. En ondertussen wordt ook volop aan de sportieve staf gesleuteld.


Vlak na het mislopen van een ticket voor de Play-Offs, maakte Fredberg al duidelijk dat hij volop achter zijn landgenoot Brian Riemer blijft staan. De balans onder diens bewind was nochtans allesbehalve schitterend, maar de Deense hoofdcoach blijft dus gewoon op post. Aan zijn omkadering zal wel één en ander veranderen. Met de vrij onbekende Spanjaard Javier Melchor werd alvast een nieuwe keeperstrainer aangesteld. Eerder werd de Brit Ian Burchnall al aangetrokken als assistent-coach.

De verwachting is dat Fredberg in de komende weken nog meer pionnen zal aanstellen die volledig achter zijn voetbalvisie staan. Maar daarvoor moet ook plaats gemaakt worden. Zo geraakte vorige week bekend dat Robin Veldman allicht andere oorden opzoekt. De Nederlandse assistent-coach wordt nochtans erg gewaardeerd binnen de club. Maar hij zou toch vertrekken, onder meer Ajax zou belangstelling tonen in Veldman.

GEEN MODERNE JEAN DOCKX
Dat wordt nu ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, waar men de kans groot acht dat Veldman op korte termijn zal beschikken. Voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute is dat wel een streep door de rekening. Die had namelijk het plan om op lange termijn door te gaan met Veldman. "We zien in hem een moderne Jean Dockx. Robin wil op een dag T1 worden van Anderlecht. Dat is een ambitie die de club hem gunt en met hem deelt, maar daarvoor is het nu te vroeg. Hij zal de komende jaren de continuïteit tussen het A-elftal, de Futures en de Academy garanderen", zei Vandenhaute in november nog. Zijn macht binnen de club lijkt dus wel degelijk af te nemen.

POLL: Anderlecht moet er alles aan doen om Veldman toch te houden ...

Meest recent

Anderlecht op koers: Verschaeren verklaart 'Hasi-effect'

Een week voor de bekerfinale heeft RSC Anderlecht nog een extra portie vertrouwen getankt. Zo nam ...

17
17
Kranten zien dissonant bij winnend Anderlecht: 4.5 op 10

RSC Anderlecht heeft een geslaagde week achter de rug. Nadat het thuis al met 5-0 won van AA Gent, ...

125
125
Grote comeback bij Duivels? Garcia zet deur wagenwijd open

Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijden ...

79
79
Paars-Wit kraakt Gentse code pas laat na domme rode kaart

Anderlecht heeft zich deze namiddag nog wat steviger op de vierde plaats genesteld. Paars-Wit ...

105
105
Fink wisselt twee keer, Antwerp vindt vervanger Janssen

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs kwijt gespeeld, maar de titel is zeker ...

61
61
'Crisis Real: Ancelotti eerstdaags weg, nieuwe job wacht al'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: ...

37
37
Izquierdo over Club-smaakmaker: "Leek wel bezorger Uber Eats"

Club Brugge heeft er tijdens de Champions' Play-Offs een erezaak van gemaakt om de aftrap tijdens de ...

174
174
Anderlecht-fans spuwen Buffalo uit: "Onsportief en irritant"

Zondagmiddag werd in de Champions' Play-Offs de return tussen AA Gent en RSC Anderlecht afgewerkt. ...

307
307
Mokerslag bevestigd: laatste match bij Antwerp gespeeld?

Antwerp FC zal in de komende matchen nog vol aan de bak moeten om alsnog een Europees ticket te ...

65
65
Bellingham toont kleinste kant, finale krijgt duur staartje voor Real

Real Madrid heeft zaterdagavond een nieuwe mokerslag geïncasseerd. In de finale van de Copa del ...

223
223
Leegloop bij Club? 'Hayen bibbert voor vertrek sterkhouder'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke zomermercato. Door de goede prestaties van de voorbije ...

473
473
Spaanse pers pakt Courtois aan na beklijvende Clasico-finale

FC Barcelona heeft zaterdagavond beslag gelegd op de Copa del Rey. In een beklijvende finale haalden ...

329
329
Milicevic dumpt brokkenpiloot, Hasi maakt statement

RSC Anderlecht gaf AA Gent afgelopen woensdag een stevig pak voor de broek: 5-0. Maar zondagmiddag ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot Club en Genk, nieuwe spelmaker Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

268
268
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. ...

113
113
De vloek van Harry Kane: ramp voor Kompany en Bayern

Harry Kane wordt al jaren beschimpt in Engeland. De aanvaller is de aanvalsleider van de Engelse ...

128
128
Real-aanvoerder haalt uit na Clásico: “Wat ben jij een klootzak!”

El Clásico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. De ...

379
379
Denkey verovert VS met wereldomhaal, Cuypers scoort

In de Major League Soccer van de Verenigde Staten spelen enkele oude bekende. Kévin Denkey ...

75
75
Sadiki maakt korte metten met Anderlecht: "Nul respect!"

Noah Sadiki maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Union SG. Daar speet de middenvelder de ...

200
200
Courtois krijgt volle laag: Rode Duivel barst in tranen uit

In de knotsgekke El Clàsico trok uiteindelijk FC Barcelona aan het langste eind. Real Madrid ...

571
571

Meer sportnieuws