Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ moet vertrekken

door
Van Bommel baalt: ‘favoriete speler’ moet vertrekken

Door de 2-1 overwinning tegen KRC Genk promoveerde Antwerp FC van titelkandidaat naar ‘lichte’ titelfavoriet, al houden ze op de Bosuil liever alle druk weg. Mark van Bommel levert fantastisch werk bij de Great Old, waar hij wordt geprezen voor zijn uitstekende technische expertise, peoplemanagement en zijn communicatieve vaardigheden. Maar de Nederlandse coach krijgt wel te maken met een tegenvaller, want Pieter Gerkens zal binnenkort de club verlaten. Aan het begin van het seizoen was de middenvelder een van de meest gebruikte spelers onder Van Bommel en hij werd zelfs beschouwd als zijn favoriet. Maar als gevolg van aanhoudende blessures is Gerkens al maanden niet in actie gekomen en lijkt hij uit beeld te zijn geraakt bij de club, waardoor zijn aflopend contract niet verlengd zal worden.

C-KERN

Pieter Gerkens raakte vorig seizoen uit beeld en hij ging zijn laatste contractjaar in bij Antwerp FC. Hierdoor werden er aan het begin van het huidige seizoen duidelijke signalen gegeven vanuit de club dat hij geen toekomst meer had op de Bosuil en dat hij moest uitkijken naar een nieuwe uitdaging. Antwerp wilde andere wegen inslaan en was bereid om mee te werken aan een transfer van de middenvelder. Gerkens begon de voorbereiding met weinig verwachtingen en er liepen gesprekken met andere clubs, aangezien zijn toekomst bij de club erg onzeker was.



Op training werd hij er zelfs af en toe uitgenomen omdat hij geen eerste keus meer was. “Voor mannen als ik, spelers zonder toekomstperspectief, hebben ze de C-kern uitgevonden (lacht)”, blikte Pieter Gerkens eind september in Gazet van Antwerpen terug op die pijnlijke situatie. De infiltrerende middenvelder greep de voorbereiding dan maar aan om zo goed mogelijk in vorm te geraken voor een mogelijke transfer naar een nieuwe club. Maar de situatie veranderde toen Mark van Bommel aangesteld werd als hoofdcoach van Antwerp.

GERKENS - VAN BOMMEL: IDEALE MATCH

In de eerste oefenwedstrijden bevond Gerkens zich nog steeds in de B-ploeg, maar geleidelijk aan nam zijn situatie een positieve wending. In elke oefenmatch groeide het vertrouwen van de middenvelder en liet hij zien dat hij niet onderdeed voor andere spelers. Van Bommel was al redelijk bekend met de spelers voordat hij bij Antwerp FC begon, maar Gerkens wist zich tijdens de voorbereiding nadrukkelijk in de schijnwerpers te spelen bij de nieuwe coach. “In de loop van de voorbereiding manifesteren er zich ook altijd spelers, denk aan Pieter Gerkens”, zei de Nederlander toen in Het Laatste Nieuws.

Tijdens de trainingsstage in Oostenrijk werd het duidelijk dat Pieter Gerkens toch in de typeploeg van Mark van Bommel zou passen. Na de laatste oefenwedstrijd tegen Dynamo Kiev riep de coach hem bij zich. “Zijn boodschap: ‘Pieter, jij mag niet meer weg’”, zei Gerkens toen in Het Laatste Nieuws. De middenvelder speelde zich in de bovenste schuif van de Nederlandse coach, en het feit dat ze op dezelfde golflengte zaten qua voetbal ideeën hielp daarbij. Bovendien sluit Gerkens' specifieke speelstijl perfect aan bij de visie van de coach.



In het begin van dit seizoen was Pieter Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel. Als infiltrerende middenvelder bezit Gerkens het vermogen om precies te begrijpen waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en zodoende vormt hij de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Gerkens evolueerde van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen.

‘FAVORIET VAN BOMMEL’: OUT

Pieter Gerkens was in het seizoensbegin een vaste en onmisbare kracht in het team van Mark van Bommel, en hij speelde een belangrijke rol in het tactische plan van de Nederlandse coach. Daarom benoemden verschillende media hem zelfs als 'de favoriet van Van Bommel'. Aangezien Gerkens zich goed voelt bij de club, een waardevolle bijdrage leverde, en vele speelminuten telde, was het logisch dat een contractverlenging ter sprake kwam, temeer omdat hij zich in zijn laatste contractjaar bevindt bij de club. “Het zou mooi zijn als het er straks van komt”, zei Gerkens in oktober aan Het Laatste Nieuws.

Helaas kampte Pieter Gerkens daarna met een spierblessure en onderging hij in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Als gevolg hiervan verdween hij volledig uit beeld bij de club en staat het centrale middenveld vandaag sterker dan ooit met Vermeeren, Keita, Ekkelenkamp, Stengs en Yusuf. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Op dit moment is er geen sprake meer van een contractverlenging en na drie seizoenen lijkt het erop dat het verhaal tussen Gerkens en Antwerp FC ten einde loopt.



In januari toonde Standard al interesse om Pieter Gerkens aan te trekken. Vanwege zijn sterke kwaliteiten als infiltrerende en onvermoeibare middenvelder zou hij perfect passen in de speelstijl van trainer Ronny Deila. In de afgelopen weken is de interesse van de Rouches alvast concreter geworden, aangezien volgens La Dernière Heure hebben er midden maart al verkennende gesprekken plaatsgevonden tussen Gerkens en het bestuur van Standard. Deila is een grote fan van Gerkens en de Noor ziet hem als een mogelijke vervanger van huurling Steven Alzate, die naar alle waarschijnlijkheid zal terugkeren naar Brighton.

POLL: Gerkens verdient een nieuw contract bij Antwerp

Meest recent

Opvallende Antwerp-transformatie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

0
0
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

14
14
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

152
152
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

55
55
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

153
153
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

166
166
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

88
88
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

54
54
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

144
144
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

470
470
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

487
487
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

263
263
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

674
674
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

475
475
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

105
105
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

469
469
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

523
523
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

215
215
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

265
265

Meer sportnieuws