'Alarmbellen gaan af in stadiondossier Club Brugge'

door
'Alarmbellen gaan af in stadiondossier Club Brugge'

Club Brugge speelt geen rol van betekenis in de play-offs. Blauw-Zwart verloor al drie keer en pakte nog geen enkel punt. Het vizier in Brugge wordt dan ook al op volgend seizoen gericht, wanneer een nieuwe coach de plak moet zwaaien in Jan Breydel. En ondertussen blijft het stadiondossier maar aanslepen.


Club was begin februari terug bij af, toen de omgevingsvergunning voor het nieuwe stadion vernietigd werd. Een nieuwe voetbaltempel voor Club Brugge laat zo mogelijk nog wat langer op zich wachten. Ondertussen moet er geïnvesteerd worden in het Jan Breydelstadion, meldt Het Nieuwsblad. Het huidige stadion van Blauw-Zwart is in een slechte staat en moet opgeknapt worden. De stad Brugge moet concreet 367.000 euro investeren in het stadion voor de vereiste keuringattesten en de veiligheid. Brugs Schepen van Sport Franky Demon (CD&V) trekt bij de krant aan de alarmbel.

"Het stadion heeft zijn houdbaarheidsdatum al lang bereikt", klinkt het. "We betreuren dit als stadsbestuur. Hoe langer we dit stadion operationeel moeten houden, hoe hoger de kosten zullen oplopen." Toch is het de stad die moet investeren volgens de gebruikovereenkomst. "Volgens de overeenkomst is de stad verantwoordelijk voor alle eigenaarslasten gerelateerd aan de stabiliteit, structuur en veiligheid van het gebouw. Zolang dat nodig is, zullen wij de veiligheid in het stadion garanderen."

Rem op groei

Een nieuw stadion zou Club Brugge toelaten om een volgende stap te zetten en financieel te groeien. Momenteel zit het dossier echter vast, waardoor de uittredende landskampioen nog even geduld zal moeten uitoefenen. Maar dat een nieuwe Brugse tempel dringend nodig is, wordt nu nogmaals bewezen door de stevige investeringen die de stad Brugge moet doen.

POLL: Zal Club binnen de 5 jaar een nieuw stadion hebben?

Meest recent

Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

De 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League werd zondagmiddag op gang getrapt met de klassieker ...

30
30
Chery duidelijk over snel vertrek bij Antwerp

Royal Antwerp FC heeft ondertussen de nodige dertigers in de spelerskern. Tjaronn Chery kent een ...

79
79
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne ...

122
122
Marc Coucke zet Bart De Pauw op scherp: "Eén ding..."

Je kan er niet omheen: de comeback van Bart De Pauw slaagt nu al aan, nog voor hij goed begonnen is. ...

61
61
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

19
19
Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

72
72
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

275
275
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

132
132
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

183
183
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

103
103
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

199
199
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

104
104
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

203
203
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

95
95
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

464
464
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

73
73
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

26
26
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

70
70
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

530
530
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

455
455

Meer sportnieuws