'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

door
'Fredberg begeleidt Anderlecht-duo richting uitgang'

CEO Sports Jesper Fredberg is RSC Anderlecht meer dan ooit naar zijn hand aan het zetten. Met Mikkel Hemmersam plaatste de Deense sportieve baas dinsdag opnieuw één van zijn landgenoten op een strategisch belangrijke positie. Daarnaast zou hij twee pionnen naar de uitgang begeleiden die door zijn voorgangers werden aangetrokken.


Eind november maakte Paars-Wit de komst van Fredberg officieel bekend. Hij was niet bekend bij het grote publiek, maar had in de voorbije jaren goed werk geleverd bij Viborg. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen. Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had hij met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. En woensdag volgde dus nog Deen voor één van de sleutelposities.

Nog meer Denen

Zo werd Hemmersam officieel aangekondigd als nieuwe 'Sports Manager'. Een opvallende zet want zijn functieomschrijving komt overeen met die van Verbeke, waarvoor volgens Fredberg nochtans geen plaats meer was. Het toont eens te meer aan hoe zijn macht binnen de club toeneemt. En volgens Het Laatste Nieuws komen er nog meer van zijn verschuivingen aan. Zo zouden Guillaume Gillet en Robin Veldman wel degelijk op weg zijn naar de uitgang.

Ajax op de loer

Die eerste begon het seizoen als assistent-trainer van Felice Mazzu en werd na diens ontslag teruggeschoven als hoofdcoach van de RSCA Futures. Dat hij zou moeten beschikken hing echter al een tijdje in de lucht. Hetzelfde geldt voor Veldman. Wouter Vandenhaute en co hadden nochtans grote plannen met de Nederlandse (assistent-)coach. Maar volgens HLN zou Fredberg hem hebben laten weten dat hij geen toekomst meer heeft bij de eerste ploeg. Deze week nog zou zijn contract ontbonden kunnen worden. Onder meer Ajax zou alvast aan zijn mouw trekken.

POLL: Fredberg krijgt veel te veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

15
15
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

105
105
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

87
87
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

32
32
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

33
33
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

145
145
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

52
52
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

156
156
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

104
104
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

181
181
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

349
349
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

205
205
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

80
80
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1354
1354
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

442
442
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

429
429
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

295
295
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

106
106
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

795
795
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

187
187

Meer sportnieuws