'Nieuwe domper Union: Teuma naar Franse topclub'

door
'Nieuwe domper Union: Teuma naar Franse topclub'

Net als vorig seizoen werkte Union een geweldige campagne af, maar slaagde het er op het laatste moment niet in om zichzelf daarvoor te belonen. In de 89ste minuut van hun slotwedstrijd gaven ze de titel alsnog uit handen en dat kwam uiteraard hard aan. Het is wellicht de voorbode van een nieuwe uittocht in de zomer, want heel wat smaakmakers zijn gegeerd.


Eén van de spelers die alweer aan een vertrek gelinkt wordt, is Teddy Teuma. De aanvoerder flirtte ook vorige zomer met een transfer omdat hij meer wil verdienen, maar bleef uiteindelijk toch in het Dudenpark. Daar werkte de 29-jarige middenvelder opnieuw een ijzersterk seizoen af. Deze keer was hij goed voor veertien goals en zeventien assists in 52 wedstrijden.

Dat heeft de interesse opnieuw doen aanwakkeren en deze keer lijkt Teuma wel zijn droomtransfer te gaan krijgen. Volgens Romain Collet-Gaudin, journalist bij onder meer Eurosport, is de Maltese international immers op weg naar Stade Rennes. Daar kan hij niet alleen financieel, maar ook sportief een mooie stap zetten. Rennes groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de Franse subtop en eindigde dit seizoen opnieuw knap vierde, waardoor ze volgend seizoen naar de Europa League mogen.

Eindelijk in de Ligue 1

Bij Rennes zou Teuma met Arthur Theate en Jérémy Doku ook twee Rode Duivels tegenkomen. Het zou ook eindelijk zijn debuut op het hoogste niveau in zijn thuisland betekenen, want in Frankrijk modderde hij in het begin van zijn carrière aan in de lagere reeksen bij Hyères FC, US Boulogne en Red Star FC. Begin 2019 maakte hij de overstap naar Union en daar was hij in geen tijd niet meer weg te denken uit de basisploeg. Hij maakte in 2021 de promotie naar 1A mee en vervulde de voorbije twee seizoenen ook een sleutelrol in de exploten van de Brusselaars op het hoogste niveau én dit seizoen in Europa.


POLL: Zou dat een mooie transfer zijn voor Teuma?

Meest recent

Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

In de Relegation Play-Off heeft Cercle Brugge drie cruciale punten gepakt tegen STVV. Het herstelt ...

21
21
Simons looft 3 spelers na late comeback Westerlo

Westerlo is nog steeds volop in de running voor de eindwinst in de Europe Play-Off. Enkele dagen ...

7
7
Fofana schittert alweer bij Lyon met heerlijke goal

Eén van de Belgische spelers om in de gaten te houden tijdens de komende zomermercato, wordt ...

15
15
'Sevilla neemt beslissing over toekomst Sambi Lokonga'

Bij Sevilla zijn er dit seizoen maar liefst drie Belgen aan de slag. Dodi Lukebakio en de jonge ...

41
41
Raman hard: "Zo kunnen we moeilijk matchen winnen"

KV Mechelen is er zaterdagavond opnieuw niet in geslaagd om te winnen. Het beleefde opnieuw een ...

41
41
Record voor OHL? "Denk dat we al in Guinness Book staan"

In de Europe Play-Off noteren we tot dusver vooral veel gelijke spelen. Van de zeventien matchen die ...

24
24
Onherkenbaar Aston Villa mag FA Cup op zijn buik schrijven

Youri Tielemans en Amadou Onana zullen dit seizoen met Aston Villa de FA Cup niet winnen. De halve ...

68
68
Nieuwe domper: KV Mechelen geeft zege in slotseconden weg

KV Mechelen heeft enkele dagen na de pijnlijke thuisnederlaag een nieuwe domper moeten slikken. Het ...

87
87
Standard wint wéér niet: Leko legt vinger op de wonde

Standard speelde 1-1 tegen OH Leuven. De Luikenaars blijven zo op zoek naar een eerste zege in de ...

83
83
Peter Maes uit felle kritiek op Belgische spitsen

Bij Willem II vechten ze voor het behoud. Peter Maes was bij Voetbal International scherp voor zijn ...

113
113
Megadeal voor Westerlo: "Hij is niet de enige"

KVC Westerlo gaat in de zomer een aantal spelers verkopen. Zo is er het dossier van Matija Frigan ...

72
72
Duivel maakt indruk: "Indien fit, één van de beste middenvelders"

Chelsea won na een zeer povere partij met 1-0 van Everton. The Blues waren ook heel tevreden dat ...

122
122
"Ooit de nummer één": Kuyt doet boekje open over groot talent

Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed ...

138
138
Club Brugge krijgt belangrijk nieuws voor clash met Union

Club Brugge staat onder druk. De Bruggelingen verloren in eigen huis van Union SG en verloren ...

785
785
Standard zet beschamende reeks verder bij OH Leuven

Standard is al 25 matchen op rij op zoek naar een zege in de Play-Offs. Konden ze deze keer winnen ...

54
54
Newcastle zet enorme stap naar CL na zege

Chelsea won eerder op de dag na een doodsaaie wedstrijd met 1-0 van Everton. Het was hopen op meer ...

14
14
Bayern kan titel nog niet vieren, Kane baalt enorm

In de Bundesliga kon Bayern München kampioen spelen als zij zouden winnen en Bayer Leverkusen ...

119
119
'Union SG legt miljoenen klaar voor toptransfer'

Union SG is zeer actief inzake het scouten van spelers. De Brusselaars worden ondertussen met de ...

89
89
“Hij is dat type niet” – Verheyen snapt Anderlecht niet

Bij RSC Anderlecht gaat er heel veel veranderen in de zomer. Heel wat 'grote namen' gaan de club ...

598
598
"Fink wilde mij al bij STVV, Pinto is dat niet vergeten"

Als STVV wint van Cercle Brugge, dan zijn ze zo goed als zeker van het behoud in de Jupiler Pro ...

78
78

Meer sportnieuws