Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed en maakte zo zijn debuut in de basis. Trainer Dirk Kuyt sprak over het grote talent van de Kielse Ratten.
Doucouré krijgt kans bij Beerschot
Doucouré is 17 jaar en hij wordt klaargestoomd voor het grote werk. Opvallend: Beerschot wist Belgische topclubs de loef af te steken en kon zijn contract openbreken. Kuyt sprak over de jonge keeper.
“We weten hier allemaal dat Emile het potentieel heeft om ooit de nummer één te worden. De vraag is niet of, maar wanneer. Voor de toekomst van zowel Emile zelf als Beerschot hebben we tijdens de break beslist dat dit een goed moment is om hem te testen", zei Kuyt aan Gazet van Antwerpen. Het was de clubleiding die aandrong om hem onder de lat te zetten.
Komende matchen onder de lat
"Emile heeft zeker een goeie wedstrijd gekeept, een topredding gedaan in de tweede helft en een clean sheet gehouden. Maar ik heb hem wel meteen in de oren geknoopt dat dit nog maar één wedstrijd is. Nu moet hij nog bevestigen in de volgende wedstrijden. Pas dan kunnen we analyseren hoe klaar hij al is om eventueel volgend seizoen eerste keeper te worden."
Voor Doucouré was het een zeer leuk moment. "Natuurlijk wil je als voetballer altijd spelen. Als het moment er dan komt moet je het ook grijpen. Richting volgend seizoen wil ik mezelf gewoon continu blijven verbeteren om te mikken op de eerste plek tussen de palen. Maar het is natuurlijk nog steeds de coach die beslist