Caufriez heeft zeer fraaie transfer te pakken

door
Caufriez heeft zeer fraaie transfer te pakken

Vorig seizoen wisten een aantal Belgen hoge ogen te gooien in de Franse Ligue 1. Vooral de doelpunten van Loïs Openda bij Lens en de lange ongeslagen reeks van Will Still met Stade Reims sprongen in het oog, maar er waren nog straffe Belgische prestaties. Sommigen bleven echter onderbelicht, zoals bijvoorbeeld het seizoen van Maximiliano Caufriez.


De ex-verdediger van Waasland-Beveren en STVV belandde vorige zomer in Frankrijk. Clermont nam hem op huurbasis over van Spartak Moskou en Caufriez groeide er vrijwel meteen uit tot een sterkhouder in de defensie. Hij kwam er uiteindelijk 27 keer in actie, scoorde één keer en pakte één rode kaart. Daarmee hielp hij Clermont uitgroeien tot één van de revelaties in de Ligue 1, met een knappe achtste plaats in de eindafrekening als resultaat.

Bij Clermont waren ze dan ook zeer tevreden over de inbreng van Caufriez en de club kondigt aan dat ze onze landgenoot definitief overgenomen hebben. Ze zouden daarvoor een transfersom van 3,5 miljoen euro overmaken aan Spartak Moskou en Caufriez zelf zette zijn handtekening onder een contract tot 2026 bij de club.

Extra motivatie

Caufriez is uiteraard in de wolken dat hij niet terug naar Rusland moet en bij Clermont kan blijven. "Ik voelde echt dat iedereen hier graag wou dat ik bleef en dat gaf me alleen nog maar meer zin. Voor een speler is het belangrijk dat hij zich goed voelt bij zijn club. Dat geeft me alleen maar extra motivatie om de ploeg te helpen om volgend seizoen de doelstellingen te bereiken. Ik speel graag in de Ligue 1 en het is een competitie die goed bij mijn kwaliteiten past", vertelt hij.


POLL: Was hij een goede aanwinst geweest voor een Belgische club?

Meest recent

Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al ...

8
8
Mignolet met schrik vrij: "Ze maken het me niet makkelijk"

Club Brugge kreeg donderdagavond een onverwachte tik in de titelstrijd. Na vier overwinningen op rij ...

14
14
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van ...

103
103
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op ...

47
47
Hayen maakt goudeerlijke pijnlijke conclusie

De titelstrijd in de Jupiler Pro League kreeg donderdagavond nog maar eens een nieuwe wending. Amper ...

116
116
'Onzichtbaar' en 'gefrustreerd': kranten hard voor gebuisde Bruggeling

Club Brugge heeft donderdagavond de leidersplaats in de Champions' Play-Offs uit handen gegeven. ...

275
275
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG ...

805
805
Rotavond rode Lukebakio, PSV houdt sprankel titelhoop

In Nederland behoudt PSV nog een waterkansje op de titel. De Eindehovenaren wonnen donderdagavond ...

21
21
Spektakel in Promotie Play-Offs: RWDM in erg vieze papieren

Nog geen week na de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League, gingen de ...

146
146
Titelstrijd op zijn kop! Union leider na zenuwslag in Brugge

Halfweg de Champions' Play-Offs staat de top van het klassement helemaal op zijn kop. Zo is het ...

263
263
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met ...

433
433
'Xavi-bommetje: totaal onverwachte club ruikt zijn kans'

Het einde van het seizoen op clubniveau nadert, heel wat ploegen zijn dan ook bezig met de ...

91
91
'Genk houdt zich klaar: topclub gaat voor Bonsu Baah'

KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts ...

170
170
Club-fans vervloeken Union: "Onsportieve, vuile ploeg"

In het Jan Breydel-stadion stond donderdagavond een cruciale afspraak binnen de titelstrijd op het ...

729
729
Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen ...

141
141
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

328
328
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet ...

522
522
Garcia verklapt: Genk-smaakmaker dicht bij Rode Duivels

Nog enkele weken en het seizoen zit er voor de meeste clubs weer op, maar de internationals zullen ...

284
284
Club - Union: uitsluitsel Mignolet, één wissel bij bezoekers

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel in de titelstrijd op het programma. Zo krijgt leider ...

68
68
Crisis compleet: Gent onderneemt actie met woeste fans

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een ware lijdensweg voor AA Gent. Woensdag werd een nieuw ...

206
206

Meer sportnieuws