'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

door
'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

Het zijn woelige tijden bij Ajax, dat na het vertrek van Marc Overmars en Erik ten Hag helemaal in chaos beland te zijn. Vorig seizoen eindigden ze amper derde in de Eredivisie en versleten ze met Alfred Schreuder en John Heitinga twee trainers. Deze zomer kwamen er met Sven Mislintat en Maurice Steijn een nieuwe technisch directeur en trainer, maar zij kunnen de rust voorlopig niet doen terugkeren.


Dat bleek donderdagavond ook toen het nieuws uitlekte dat aanvoerder Dusan Tadic weigerde om mee te trainen. De ervaren Serviër zou niet tevreden zijn over de kwaliteit van de huidige selectie en het uitblijven van versterkingen, want zonder de vetpotten van de Champions League moet Ajax eerst verkopen voor het kan investeren.

Er werd meteen overleg gepleegd met sportieve baas Mislintat en de zaakwaarnemer van Tadic, maar dat blijkt de brokken allesbehalve gelijmd te hebben. Integendeel zelfs, want nu komt VI met het nieuws dat Ajax en Tadic onderhandelen over het ontbinden van zijn contract. De 34-jarige ligt nog een jaar vast in Amsterdam, maar zou dus met onmiddellijke ingang transfervrij kunnen vertrekken.

Einde in mineur

Dat zou een flinke aderlating zijn voor Ajax en een einde in mineur van een succesvolle samenwerking. Tadic werd in de zomer van 2018 voor een slordige 14 miljoen euro weggehaald bij Southampton en groeide meteen uit tot dé sleutelfiguur bij Ajax. In zijn eerste seizoen werd hij meteen topschutter van de Eredivisie met 28 goals en had hij met zes doelpunten ook een groot aandeel in het bereiken van de halve finale van de Champions League. Uiteindelijk werden Tadic en Ajax samen drie keer kampioen.

POLL: Kan Ajax zijn vertrek opvangen?

Meest recent

'Club Brugge ligt dwars: spraakmakende transfer van de baan'

Club Brugge gaat straks een drukke zomer tegemoet, want behalve tal van sterkhouders lijken ook een ...

0
0
'Ex-Anderlechtman duikt verrassend op bij Union'

Net zoals de voorbije jaren moet RSC Anderlecht op het veld haar meerdere erkennen in stadsrivaal ...

78
78
'Here we go: grootmacht wil shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge kan donderdag een stevige stap richting de titel zetten, terwijl ook de beker nog een ...

168
168
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij ...

109
109
'Witte rook bij Club Brugge: toekomst Vermant beslist'

Gustaf Nilsson ligt nog in de lappenmand, en dus is het donderdag tegen Union diep in de punt ...

270
270
'Overmars op dreef: Antwerp op zucht van toptransfer'

Na het gelijkspel tegen Anderlecht sleepte Antwerp ook tegen KRC Genk een puntje uit de brand. ...

367
367
'Renard draait overuren: Anderlecht mikt op dubbelslag'

RSC Anderlecht boekte met klinkende forfaitcijfers woensdag nog eens een deugddoende zege tegen AA ...

256
256
'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

KRC Genk bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Antwerp, en dus kunnen zowel Club Brugge als ...

716
716
Opvallende kandidaat biedt zich aan bij KV Mechelen

Het zijn bij KV Mechelen enkele woelige maanden geweest. De Relegation Play-Off werd maar op het ...

334
334
'Schok bij Real: Perez kiest deze ster als vervanger Vinicius'

Voor Real Madrid dreigt het een tegenvallend seizoen te worden. Het moet in de titelstrijd ...

152
152
"Ik kan de fans geen ongelijk geven": storm bij AA Gent

Voor AA Gent is het een ronduit rampzalige week. De Buffalo's werden vorig weekend al in eigen ...

162
162
'Genk krijgt belangrijk nieuws over blessure Heynen'

KRC Genk liep woensdagavond opnieuw averij op in de strijd om de titel. Na de nederlagen tegen Club ...

271
271
Na degradatie Leicester: Vardy komt met update over toekomst

In de Premier League zwaaien deze zomer enkele iconen af. Kevin De Bruyne kondigde een tijdje ...

156
156
Standard kondigt vertrek met onmiddellijke ingang aan

Bij Standard lijken ze stilaan te snakken naar het einde van het seizoen. De Rouches begonnen nog ...

147
147
Buffel wijst Genk op zeer grote fout dit seizoen

Thomas Buffel keerde vorige zomer door de grote poort terug bij KRC Genk, de club waar hij ook het ...

319
319
Garcia spreekt klare taal: dit moet bij de Duivels gebeuren

In maart beleefde Rudi Garcia een uiteindelijk geslaagde entree bij de Rode Duivels. De nieuwe ...

133
133
'Anderlecht wrijft zich in handen: transferstrijd barst los'

Anderlecht heeft al een deeltje van zijn transferhuiswerk gemaakt, want met Cedric Hatenboer en ...

449
449
TRANSFERUURTJE: 'Kompany shopt in Genk, sensatie De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

514
514
Hard verdict voor Genk: Chelsea toont pijnlijke realiteit

Chelsea haalde Mike Penders voor een slordige 20 miljoen euro binnen, maar de Belgische ...

334
334
Courtois blinkt uit en roept ferme waarschuwing naar Barça

Thibaut Courtois was zéér belangrijk in de derby tegen Getafe. De Koninklijke won met ...

62
62

Meer sportnieuws