Club zorgt voor Spaanse stunt, Union start nieuw sprookje

door
Club zorgt voor Spaanse stunt, Union start nieuw sprookje

In de laatste Europese voorrondes hebben de Belgische clubs donderdagavond gouden zaken gedaan. Union SG is bijvoorbeeld goed op weg naar het hoofdtoernooi van de Europa League na een knappe 2-0-overwinning tegen het Zwitserse Lugano FC. Club Brugge herpakte zich dan weer na een lastige eerste helft en ging met de volle buit aan de haal op het veld van CA Osasuna: 1-2.

Europa League: Union kan poules ruiken

De Unionisten schreven vorig seizoen al geschiedenis in de Europa League door de kwartfinales te halen en ondanks de vele vertrekkers van deze zomer, zijn de Brusselaars goed op weg om zich opnieuw te plaatsen voor de groepsfase van het tweede belangrijkste Europese toernooi.

De heenmatch tegen Lugano ging dan ook uitstekend van start voor de ploeg van coach Blessin. Na nog geen tien minuten wist Ayensa zijn ploeg al op voorsprong te zetten. Union bleef vervolgens kansen creëren, maar mocht ook van geluk spreken dat de gelijkmaker werd afgekeurd.

Vlak na de pauze zorgden de bezoekers dan weer voor de eerste dreiging. Het was echter de thuisploeg die zijn voorsprong uiteindelijk wist te verdubbelen. Na een goede aanval kwam de bal tot bij Terho en die plaatste de 2-0 netjes in doel.

Door de zeven minuten toegevoegde tijd bleef het weliswaar nog spannend, maar Moris onderstreepte nog eens dat hij een betrouwbaar sluitstuk blijft. En zo kan Union volgende week dus met een dubbele voorsprong naar Zwitserland afreizen.

Conference League: heerlijke goal De Cuyper

De Bruggelingen waren bezig aan een sterke reeks, maar stonden in het bloedhete Pamplona voor hun sterkste tegenstander dit seizoen tot dusver. En dat was er in de eerste helft ook aan te merken. Osasuna was veruit de betere ploeg en had meerdere goede kansen.

Met name Ruben Garcia kwam meermaals dichtbij de Spaanse openingstreffer. In het slot van de eerste periode kwam Zinckernagel weliswaar nog dichtbij de Brugse treffer met een kopbal van dichtbij, maar Blauw-Zwart mocht al lang van geluk spreken dat het aan de rust nog steeds 0-0 stond.

Bij de start van de tweede periode was het evenwel Club dat toch kon toeslaan. Een tot dan onzichtbare Skov Olsen dreigde de bal te verliezen, maar trapte vervolgens toch netjes binnen. Dat doelpunt leek bevrijdend te werken en Blauw-Zwart zag zelfs een strafschop door de neus geboord wegens buitenspel, maar na een drankpauze maakten de Spanjaard toch gelijk. Avila kopte de 1-1 netjes tegen de touwen.

 Het Brugse antwoord mocht echter gezien worden: De Cuyper trapte de 1-2 heerlijk tegen de touwen. Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg bleek dat meteen ook de eindstand. De Bruggelingen staan er dus goed voor, al mag Osasuna zeker nog niet afgeschreven worden voor de terugmatch.

POLL: Welke clubs overleven hun laatste voorronde?

Meest recent

Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

27
27
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

36
36
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

25
25
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

21
21
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

24
24
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

43
43
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

85
85
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

218
218
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

349
349
'Verrassende wending: Westerlo wil Belgische top afroeven'

Bij Westerlo dromen ze nog stilletjes van een Europees ticket, al moeten ze daarvoor in de play-offs ...

47
47
2 Absolute sterkhouders afwezig: selectie Club Brugge bekend

Club Brugge verspeelde door een tegenvallende één op zes tegen Union de koppositie in ...

244
244
'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

Al een heel seizoen eist de ziekenboeg de aandacht op bij RSC Anderlecht, dat de afgelopen maanden ...

314
314
'Grote kuis bij AA Gent: trio bij grof huisvuil gezet'

AA Gent bleek tot dusver het zwakke broertje in de Champions' Play-Offs. Op het veld van aartsrivaal ...

255
255
'Solden bij Club Brugge: Europese grootmachten op de loer'

In de jacht op de dubbel is het stilaan money time voor Club Brugge, maar achter de schermen begint ...

317
317
Hasi houdt adem in: sterkhouder Anderlecht in de lappenmand

RSC Anderlecht kan donderdag definitief afstand nemen van Antwerp in de strijd om de vierde plek, ...

275
275
'Hayen hakt knopen door: twee wissels bij Club Brugge'

Na de magere een op zes tegen Union wil Club Brugge donderdag in eigen huis de rug rechten tegen AA ...

199
199
Hasi deelt ook dubbele opsteker uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht slikte zopas nog maar eens een bittere pil uit de ziekenboeg, want het seizoen van ...

125
125
Hayen komt met update over Vanaken, Mignolet en Nilsson

Club Brugge kreeg de voorbije week een tik in de strijd om een nieuwe titel. Het pakte slechts ...

243
243
'Anderlecht krijgt onverwachte mokerslag uit ziekenboeg'

Bij Anderlecht zijn alle blikken gericht op komende zondag, want dan hopen ze in de bekerfinale ...

293
293
‘Droomaanwinst voor Kompany: megacontract ligt klaar’

Komend weekend kan Vincent Kompany met Bayern München zich verzekeren van de titel in de ...

101
101

Meer sportnieuws