TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker Club, Antwerp mikt op stunt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker Club, Antwerp mikt op stunt'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft nog een jong talent weten vast te liggen. Zoals donderdag al uitgelekt was, hebben ze zich weten te versterken met Lars Montegnies. De 17-jarige middenvelder wordt weggekaapt bij KV Kortrijk en tekende uiteindelijk een contract tot 2026. Daarnaast blijft RSCA speuren naar directe versterking voor de A-kern. Volgens O Jogo klopten de Brusselaars immers aan bij FC Porto voor de komst van Gonçalo Borges. Paars-Wit zou een huurvoorstel, met aankoopoptie, hebben neergelegd voor de 22-jarige flankaanvaller.

LEES OOK Guardiola schuift De Bruyne opzij, 22 namen OHL-Dender

De kans bestaat dat Joseph Paintsil alsnog vertrekt bij KRC Genk. Vrijdag raakte bekend dat Leeds United een bod van 8 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen, zou hebben uitgebracht. Die aanbieding werd evenwel geweigerd, maar Genk lanceerde inmiddels een tegenbod. Naar verluidt Racing immers een vast bedrag van minstens 10 miljoen euro verlangen. Ondertussen blijven de Limburgers zelf ook werken aan de komst van een nieuwe spits.

LEES OOK Glen De Boeck en Romelu Lukaku in diepe rouw gedompeld

Sportieve baas Marc Overmars wil de selectie van Antwerp FC nog van extra defensieve versterking voorzien. En daarbij lonkt de Nederlander naar verluidt ook naar AC Milan. Zo zou Fodé Ballo-Touré hoog op het Antwerpse verlanglijstje staan. De 26-jarige international van Senegal zou zelf een overgang naar Werder Bremen ambiëren. Maar volgens transferexpert Fabrizio Romano geeft Milan de voorkeur aan een deal met Antwerp, omdat RAFC betere voorwaarden zou bieden. De komst van Olivier Deman (Cercle Brugge) zou dan weer op de helling staan.

Club Brugge ziet mogelijk nog een aanvaller vertrekken. Zo zou Romeo Vermant wel eens andere oorden kunnen opzoeken. Door de zware concurrentie voor de spits-positie lijken zijn kansen bij de A-kern dit seizoen beperkt. Een nieuw seizoen bij Club Nxt zou een oplossing kunnen vormen voor Vermant, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri zal hij echter op huurbasis elders ervaring mogen opdoen. Er zou Belgische interesse zijn, maar momenteel lijkt Duitsland de meest concrete bestemming. Ondertussen wordt Denis Odoi gelinkt aan OH Leuven, maar die transfer lijkt onwaarschijnlijk.

Jackson Tchatchoua is dit weekend in Turijn om er zijn medische tests af te leggen bij Torino. De club heeft een akkoord gevonden met Sporting Charleroi omtrent een transfersom van 3 miljoen euro. De 21-jarige middenvelder gaat een contract voor vier jaar tekenen in Italië.

Buitenland

Er lijkt dan toch een einde te komen aan de saga rondom Romelu Lukaku. De Rode Duivel lijkt immers steeds nadrukkelijker op weg naar AS Roma. The Telegraph meldde alvast dat Lukaku afziet van een transfer naar Juventus. Toch zal hij wellicht in Italië blijven spelen. Roma wil de spits immers aantrekken en zij onderhandelen met Chelsea omtrent een uitleenbeurt. Een delegatie van de Romeinen woonde vrijdag zelfs de wedstrijd tussen Chelsea en Luton bij, in de loop van het weekend worden gesprekken verdergezet. De Italianen zouden hem uitlenen zonder aankoopoptie en nemen een deel over van zijn loon.

Rode Duivel Aster Vranckx mag deze zomer opnieuw vertrekken bij VfL Wolfsburg. De middenvelder stond lange tijd op de radar bij PSV, maar lijkt nu voor een terugkeer naar Italië te kiezen. Volgens de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio drukt ACF Fiorentina immers door voor zijn komst. De Serie A-middenmoter zou mikken op een definitieve transfer nadat Vranckx vorig seizoen al op huurbasis bij AC Milan speelde.

FC Barcelona is nog niet klaar op de zomermercato. De Catalanen mikken op een huurdeal met Manchester City omtrent Joao Cancelo en ook diens landgenoot Joao Félix, die mag vertrekken bij Atlético Madrid, zou in beeld zijn. Daarnaast mag Ansu Fati bij een goed bod vertrekken bij de Spaanse kampioen. Volgens Fichajes zou Arsenal wel iets zien in de vleugelspeler. The Gunners zouden bereid zijn om meer dan 50 miljoen euro op tafel te leggen voor Fati, die nog een contract heeft tot midden 2027 bij Barça.

Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt. De Engelse kampioen wil zijn middenveld immers nog versterken en daarbij is het vizier gericht op de Portugees Matheus Nunes, die net zijn eerste seizoen bij Wolverhampton Wanderers achter de rug heeft. De Engelse titelverdediger deed zelfs al een eerste bod, maar dat werd vrijwel meteen geweigerd door Wolves. Naar verluidt ging het om een totaalsom van zo'n 55 miljoen euro. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano zou echter snel een nieuw bod vanuit het Etihad Stadium volgen.

POLL: Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

8
8
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

39
39
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

21
21
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

101
101
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

462
462
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

64
64
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

18
18
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

22
22
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

33
33
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

77
77
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

277
277
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

297
297
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

876
876
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

187
187
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

414
414
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

373
373
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

277
277
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

657
657
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

429
429
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

494
494

Meer sportnieuws