TU: 'Dortmund wil JPL-topper, duur duo zit Anderlecht dwars'

door
TU: 'Dortmund wil JPL-topper, duur duo zit Anderlecht dwars'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transfperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft een geslaagde transferzomer achter de rug, toch was sportieve baas Jesper Fredberg niet helemaal tevreden. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de Deen ook graag afscheid had genomen van Amadou Diawara en Benito Raman. Twee spelers die door de aangescherpte concurrentie geen hoofdrol meer hebben, maar wel een aanzienlijk salaris opstrijken. Om uiteenlopende redenen bleef een transfer in beide gevallen echter uit.

Arthur Vermeeren is grof wild op de Europese transfermarkt. Bij het medium Bvbbuzz weet men dat ook Borussia Dortmund de Belgische belofte-international van dichtbij volgt en al regelmatig kwam bezichtigen. Al is dat niet onlogisch. Dortmund heeft een uitstekende reputatie qua scouting en wist in het recente verleden al een pak jonge spelers te lanceren naar de Europese top. Voorlopig is er wel nog geen sprake van een concreet bod uit het Signal Iduna Park.

AA Gent slaagde er afgelopen zomer dan toch in om Gift Orban aan boord te houden. Lille OSC was nochtans concreet, maar drukte uiteindelijk niet door omdat een vertrek van Jonathan David uitbleef. Daarnaast trok ook Tottenham Hotspur aan zijn mouw. De Engelsen zouden volgens HLN echter zijn afgeschrikt door de hoge vraagprijs, naar verluidt mikte Gent immers op een slordige 30 miljoen euro.

KRC Genk heeft alsnog een opvallende transfer gedaan. Het Belang van Limburg weet dat Keo Boets nog een contract getekend heeft in de Cegeka Arena. Dat was nog mogelijk, want de 19-jarige doelman was een vrije speler. Vorig seizoen was Boets nog aan de slag bij rivaal STVV, waar hij deel uitmaakte van de A-kern als derde doelman. Nu gaat hij aan de slag bij Jong Genk in de Challenger Pro League.

Buitenland

In Turkije was de transfermarkt wat langer geopend en daar hebben twee oude bekenden van het Belgische voetbal van kunnen profiteren. Samuel Bastien (ex-Standard) en Emmanuel Dennis (ex-Club Brugge) laten Engeland achter zich om in de Süper Lig aan de slag te gaan. Die eerste werd door Burnley immers uitgeleend aan Kasimpasa. Dennis ruilde Nottingham Forrest op zijn beurt in voor Basaksehir.

Bayern München is behoorlijk goed aan het seizoen begonnen. Toch zou er binnen de Allianz Arena getwijfeld worden aan coach Thomas Tuchel, zo meldt de zelfverklaarde transferwatcher Ekrem Konur. Die zelfde bron beweert dat Xabi Alonso (Bayer Leverkusen) zelfs al in beeld zou zijn als mogelijke opvolger. Al lijkt de kans op een vroegtijdig vertrek van Tuchel op dit moment bijzonder klein.

POLL: Anderlecht heeft momenteel een selectie om voor de titel te strijden ...

Meest recent

'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

30
30
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

40
40
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

21
21
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

120
120
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

105
105
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

152
152
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

172
172
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

175
175
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

161
161
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

65
65
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

250
250
Volgende smaakmaker hint naar vertrek bij Westerlo

Westerlo moest dit seizoen opnieuw tot het einde knokken om de play-downs te vermijden en dat was ...

110
110
Einde van een tijdperk bij Real? Courtois reageert

Real Madrid zal dit seizoen zijn titel in de Champions League niet verlengen. De voorbije jaren ...

143
143
Wilmots haalt stevig uit naar Eden Hazard

Sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach is Eden Hazard terug bij de Rode Duivels. De ...

199
199
Arteta dolgelukkig: "Eén van de beste avonden ooit"

Arsenal maakte indruk door over twee matchen oververdiend Real Madrid uit te schakelen. De ...

60
60
Hazard geeft hét probleem van Anderlecht prijs

Thorgan Hazard kreeg al flink wat kritiek de afgelopen maanden. Hij kent voorlopig matige Play-Offs, ...

443
443
'Club Brugge baalt: 'dure tegenvaller' werkt niet mee'

Bij Club Brugge gaat er komende zomer het een en ander gebeuren op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal ...

600
600
Vanzeir geeft hét verschil tussen de JPL en MLS

Bij AA Gent haalden ze in januari Dante Vanzeir terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische ...

225
225

Meer sportnieuws