Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

door
Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

Daags na de vreselijke terreurdaden jegens enkele Zweedse voetbalsupporters, lijkt de dader gevat. Verschillende bronnen melden namelijk dat de verdachte is neergeschoten tijdens een interventie in Schaarbeek. Inmiddels werd bevestigd dat de man ook overleden is.

Maandagavond werd in het Koning Boudewijn-stadion de interland tussen België en Zweden afgewerkt. In de marge van die wedstrijd vonden echter vreselijke gebeurtenissen plaats in de buurt van het stadion. Zo werden drie Zweden, naar alle waarschijnlijkheid supporters, neergeschoten. Twee van hen overleefden de aanslag niet.

LEES OOK 'Kopzorgen voor Garcia: drie debutanten bij Rode Duivels?'

Op de sociale media deelde de vermoedelijke dader enkele videoboodschappen vlak na zijn daden. Daarin werd ook expliciet verwezen naar de Zweedse nationaliteit van zijn slachtoffers. Bovendien omschrijft de man in kwestie zich als 'een strijder van IS'. Het blijkt dus wel degelijk om een daad van terreur te gaan.

Illegale Tunesiër 

Ondanks de gebeurtenissen werd België-Zweden gewoon afgetrapt. Aan de pauze werd de match echter stopgezet en werd het stadion uiteindelijk geëvacueerd. "De dader had het gemunt op Zweedse supporters", verklaarde premier Alexander De Croo dinsdagochtend op zijn persconferentie.

De interland werd aan de rust dan ook gestaakt. De supporters en spelers moesten uit veiligheidsoverwegingen nog enkele uren in het stadion blijven. De klopjacht naar de dader, een 45-jarige Tunesiër die illegaal in België verbleef, draaide immers nog op volle toeren.

Schietpartij op café

LEES OOK 'Rode Duivels of Marokko: Talbi hakt knoop definitief door'

Maar dinsdagochtend zou de man in kwestie, Abdeslam Lassoued, dan toch gevat. Zo werd hij gespot in een café in Schaarbeek. Toen de ordediensten daar arriveerden, zou een vuurgevecht zijn ontstaan. Daarbij vielen verschillende slachtoffers, Lassoued zelf is omgekomen.

Het vatten van de Tunesïer werd inmiddels bevestigd door het ministerie van Binnenlandse Zaken, al wordt zijn identiteit nog officieel vastgesteld. Ook het wapen dat werd gebruikt bij de aanslagen werd ter plekke gevonden.

Meest recent

'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

101
101
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

115
115
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

219
219
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

251
251
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

223
223
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

432
432
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

158
158
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

119
119
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

118
118
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

177
177
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

49
49
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

116
116
Club gewaarschuwd: "Onderschatting zal er nu niet zijn"

Club Brugge krijgt in de achtste finales van de Champions League opnieuw Aston Villa voorgeschoteld ...

261
261
CL: Club treft opnieuw Villa, Madrileense en Duitse derbies

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor het ...

352
352
TRANSFERUURTJE: 'Titanenstrijd voor CDK, grote kuis bij Man City'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

305
305
Jan Vertonghen ziet pijnlijke taferelen bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk tegen Fenerbahçe en is uitgeteld in Europa. De 3-0 ...

304
304
Union SG woedend na Ajax: “Het was praktisch een aanval!”

Union SG leek op weg naar ongelooflijke stunt in de Europa League. Na de 0-2 nederlaag in Brussel ...

177
177
Belgische clubs schrijven geschiedenis: “Sterkte van JPL”

De Belgische clubs hebben wéér voor een nieuw coëfficiëntenrecord gezorgd. ...

208
208
'Anderlecht vreest stevige straffen na Lotto Park-rellen'

De Europa League-clash tussen RSC Anderlecht en Fenerbahçe werd na de 0-1 van de Turken ...

405
405
'Mark van Bommel krijgt ferme slag in het gezicht'

Mark van Bommel is na zijn succesvolle periode bij Royal Antwerp FC nog steeds op zoek naar een ...

382
382

Meer sportnieuws