'UEFA hakt knoop door over uitslag België-Zweden'

door
'UEFA hakt knoop door over uitslag België-Zweden'

Wat een mooie voetbalavond moest worden tussen België en Zweden draaide uit op een catastrofe. Bij een terreuraanslag in Brussel kwamen twee Zweden om het leven, waardoor de wedstrijd aan de rust gestaakt werd bij een 1-1-stand. Vraag is nu wat er zal gebeuren met het duel.

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel lagen.

LEES OOK Brugse derby óf Gent-Club uitgesteld? Cercle komt met nieuws

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin september. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden.

UEFA heeft beslist

LEES OOK Om van te duizelen: Club rijft ongeziene jackpot binnen

Volgens journalist Sacha Tavolieri is de beslissing echter al genomen door de UEFA en zal de 1-1-tussenstand de eindstand zijn. Die beslissing zou al medegedeeld zijn aan de Belgische en de Zweedse voetbalbond. Een officiële mededeling zou later op dinsdag volgen, aldus Tavolieri.

POLL: Correcte beslissing?

Meest recent

Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

0
0
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

145
145
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

135
135
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

227
227
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

258
258
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

237
237
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

441
441
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

162
162
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

119
119
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

121
121
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

181
181
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

51
51
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

123
123
Club gewaarschuwd: "Onderschatting zal er nu niet zijn"

Club Brugge krijgt in de achtste finales van de Champions League opnieuw Aston Villa voorgeschoteld ...

263
263
CL: Club treft opnieuw Villa, Madrileense en Duitse derbies

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor het ...

352
352
TRANSFERUURTJE: 'Titanenstrijd voor CDK, grote kuis bij Man City'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

307
307
Jan Vertonghen ziet pijnlijke taferelen bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk tegen Fenerbahçe en is uitgeteld in Europa. De 3-0 ...

306
306
Union SG woedend na Ajax: “Het was praktisch een aanval!”

Union SG leek op weg naar ongelooflijke stunt in de Europa League. Na de 0-2 nederlaag in Brussel ...

178
178
Belgische clubs schrijven geschiedenis: “Sterkte van JPL”

De Belgische clubs hebben wéér voor een nieuw coëfficiëntenrecord gezorgd. ...

208
208
'Anderlecht vreest stevige straffen na Lotto Park-rellen'

De Europa League-clash tussen RSC Anderlecht en Fenerbahçe werd na de 0-1 van de Turken ...

408
408

Meer sportnieuws