Essevee maakt Lisp monddood, Futures nekken Club NXT

door
Essevee maakt Lisp monddood, Futures nekken Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Essevee voor de tweede week op een rij de drie punten gepakt. Op Het Lisp nam het na een spannende partij afstand van een moedig Lierse. In de 'kleine' topper zegevierde RSCA Futures bij Club NXT.

Op het Lisp stond Lierse Kempenzonen vanavond tegenover de nummer twee in het klassement, Zulte Waregem. De Pallieters pakten vorig weekend een knappe zege aan de kust, Essevee rechtte dan weer de rug met een overwinning bij SL16. In de andere partij vanavond in de Challenger Pro League stonden de beloften van Club Brugge en Anderlecht tegenover mekaar.

Essevee vindt weinig openingen op het Lisp

Essevee nam meteen het heft in handen en creëerde in het openingskwartier al kansen via Ciranni en Vormer, een vroege goal bleef echter uit voor het team van Euvrard. Halfweg de eerste periode ging ook een gekraakt schot van Traoré voorlangs. De Pallieters overleefden maar slaagden er zelf moeilijk in om diepe man Oulare te bereiken.

Pas iets voor het halfuur moest Van der Gouw tot twee maal toe ingrijpen bij harde schoten van Brebels. In het slot van de eerste helft kreeg Van Acker nog de beste mogelijkheid maar de kapitein van Lierse kon zijn schot niet kadreren. Halfweg stond het nog 0-0.

Invaller beslist spannende confrontatie

Het was hopen op meer spektakel na de rust, Vossen werd alvast in het veld gebracht bij Essevee. Na dik vijf minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop na een fout van Marijnissen op Traoré in de zestien meter. Vanaf elf meter mikte de invaller (Vossen) meteen de 0-1 in doel. Een mokerslag voor Lierse.

Op het uur reageerden de Pallieters met een fraaie run en dito schot van Ocansey dat maar nipt voorlangs vloog, kort nadien gevolgd door een kopbal van Oulare die eveneens niet gekadreerd was. Zulte Waregem kreeg steeds meer ruimte op de counter, Traoré speelde het halfweg slecht uit en ook Vormer en Vossen geraakten niet voorbij Teunckens. Aan de overzijde bleef ook Lierse moedig strijden maar zowel Oulare, Marijnissen als Schouterden misten een mogelijke gelijkmaker. Uiteindelijk bleef het bij een nipte zege voor Euvrard en co, die zetten zo stevig druk op Beerschot.

Scoreverloop:

0-1 (54') Vossen (p)

Club NXT-RSCA Futures

In de wedstrijd tussen de youngsters van Club Brugge en Anderlecht waren het de bezoekers die de beste start namen. Halfweg de eerste periode was het andermaal Ure die Paars-Wit op voorsprong bracht: 0-1. De RSCA Futures bleven ook nadien de betere ploeg, kregen nog een pak kansen maar gescoord werd er nadien niet meer op Schiervelde. Zo lijdt het team van Hayen een pijnlijke nederlaag, de Futures wippen meteen ook over Blauw-Zwart in het klassement.

Scoreverloop:

0-1 (22') Ure

POLL: Heeft Zulte Waregem de meeste kwaliteit in de CPL?

Meest recent

Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

11
11
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

45
45
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

52
52
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

380
380
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

107
107
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

74
74
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

558
558
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

187
187
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

235
235
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

106
106
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

118
118
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

816
816
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

185
185
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

543
543
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

144
144
Emotionele beelden: Lotto Park omarmt zieke jongedame

Anderlecht en Antwerp blijven ook na speeldag vier nog zonder zege in deze Play-Offs. Beide ploegen ...

167
167
Smets legt de vinger op de wonde bij KRC Genk

KRC Genk verloor met 1-2 van Union SG en likt zijn wonden. Verdediger Matte Smets kon ook niet ...

247
247
Club Brugge kampioen? Hayen spreekt duidelijke taal

Na vier speeldagen heeft Club Brugge de macht gegrepen in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart won ...

316
316

Meer sportnieuws