Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

door
Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

Het kalenderjaar 2024 staat voor de deur en dat belooft ook in de voetballerij erg interessant te gaan worden. Zo wordt onder meer de Champions League hervormd en worden liefst vier grote interland-toernooien afgewerkt. Daarnaast komt er een spannende strijd om de Ballon d'Or aan.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Lionel Messi en Cristiano Ronaldo.

Die laatste ging in oktober met zijn achtste Gouden Bal aan de haal, terwijl zijn Portugese aartsrivaal er inmiddels ook al vijf stuks op de schouw heeft staan. Vermits beide supersterren niet langer aan de Europese top actief zijn, is de kans relatief klein dat ze ook in 2024 bovenaan de erelijst zullen staan.

Nieuwe generatie aan de macht?

Een nieuwe zege voor Messi of Ronaldo is uiteraard niet volledig uitgesloten. In respectievelijk de VS en Saudi-Arabië laten ze immers nog steeds mooie dingen zien. Bovendien zal veel afhangen van hun prestaties komende zomer tijdens de Copa America en Europees kampioenschap.

Maar de concurrentie voor beide voetballegendes is behoorlijk groot. Bij de Power Rankings van Goal.com, die bijna maandelijks worden aangepast, staan Messi en Ronaldo momenteel zelfs niet in de top 10. De favorietenrol is op dit moment dus voor anderen weggelegd.

Engelse topfavorieten

Helemaal bovenaan de Power Rankings staat logischerwijs Jude Bellingham, die als een raket van start is gegaan bij Real Madrid. Achter hem volgt Harry Kane, die bij Bayern München het ene doelpunt na het andere scoort. Indien Engeland komende zomer goed presteert op het EK, maken beide landgenoten een goede kans op de Gouden Bal. Kylian Mbappé staat op plek 3 en kan zijn kandidatuur eveneens kracht bijzetten op het EK.

Dat is niet het geval voor nummer vier Erling Haaland. De Noor zal dus al zijn stemmen moeten halen in het clubvoetbal en dat terwijl hij vorig seizoen al bijna alles won met Manchester City. De top 5 wordt vervolledigd door Mohamed Salah. Een goede campagne in de Africa Cup zou de Egyptische ster van Liverpool alvast een pak punten opleveren in zijn continent.

POLL: Wie zou u op dit moment de Ballon d'Or geven?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Tzolis, nieuwe trainer Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
Hasi zorgt voor averechts effect: “Er gaat onmacht van uit”

Besnik Hasi werd aangesteld om het vertrouwen en de spirit van RSC Anderlecht op te krikken voor de ...

28
28
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal ...

47
47
'Zulte Waregem strijdt met JPL-clubs om CPL-smaakmaker'

Zulte Waregem zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn na een spannende ...

34
34
Hubert heeft na Anderlecht erg verrassende uitdaging beet

David Hubert werd voor de Champions Play-Offs de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi ...

142
142
Milicevic roept ferme waarschuwing naar Club Brugge

KAA Gent ontvangt komende speeldag Club Brugge in de Slag om Vlaanderen. De Buffalo’s strijden ...

97
97
Van der Elst pakt Anderlecht-kleedkamer aan: "Weinig persoonlijkheden"

RSC Anderlecht is desastreus aan de Champions Play-Offs begonnen. Komende speeldag wacht Royal ...

69
69
Bekende Familie-actrice geniet mee van delirium La Louvière

We kregen gisterenavond een ronduit krankzinnige laatste speeldag in de Challenger Pro League. In ...

135
135
Hayen: "Of Genk er last van heeft? Hopelijk wel"

Club Brugge is met een negen op negen uitstekend gestart aan de Play-Offs. Ze hopen tegen AA Gent ...

62
62
Fink ziet dit grote verschil tussen Union SG en Club Brugge

KRC Genk incasseerde vorige week een zeer zure nederlaag in de 90ste minuut op het veld van Club ...

151
151
Pocognoli vindt magische recept: eeuwige belofte rendeert

Bij Union SG weten ze als geen ander spelers met een 'krasje' op te herlanceren. Dat gebeurt dit ...

31
31
Karetsas spreekt heldere taal over vertrek bij Genk

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een sleutelduel in de titelstrijd en krijgt dan het bezoek van ...

273
273
Sensatie bij Anderlecht? "Ik zie Lukaku de club overnemen"

RSC Anderlecht blijft op sportief vlak door moeizame tijden gaan, toch zijn er enkele elementen waar ...

745
745
'Real Madrid drukt door: nieuwe coach vóór WK clubteams'

De pijnlijke uitschakeling in de Champions League heeft diepe wonden geslagen bij Real Madrid. Zo ...

93
93
Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

169
169
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

574
574
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

536
536
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

98
98
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

125
125
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

83
83

Meer sportnieuws