Anderlecht-advocaat zet Genk stevig op zijn plaats

door
Anderlecht-advocaat zet Genk stevig op zijn plaats

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League de voorbereiding op de tweede seizoenshelft hebben ingezet, blijft de match tussen RSC Anderlecht en KRC Genk (2-1) de gemoederen bedaren. Racing vraagt immers om de partij te herspelen na een scheidsrechterlijke dwaling. Daar wil Paars-Wit echter niets van weten.

Genk kreeg in de eerste helft een strafschop toegekend, Bryan Heynen trapte de elfmeter evenwel op doelman Kasper Schmeichel. In de herneming kon Yira Sor de bal echter toch binnenwerken. Maar de Genkse aanvaller was te snel in de zestien en dus werd zijn treffer afgekeurd. In de herhaling was echter te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden.

LEES OOK "Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot desondanks om een vrije trap aan Paars-Wit toe te kennen. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Professional Refereeing Department (PRD). Inmiddels raakte bekend dat Genk een officiële klacht neerlegde bij het PRD. De Limburgers eisen dat de match resoluut herspeeld wordt.

Toch een fout van de VAR?

Vrijdag verscheen de zaak voor het PRD, dat een advies moet uitschrijven voor de Disciplinaire Raad die uiteindelijk zal beslissen over het herspelen van de match. En die hoorzitting bracht enkele nieuwe elementen aan het licht. Zo bleek dat er tijdens de bewuste fase ook heel wat onenigheid heerste binnen het VAR-hokje, videoref Jan Boterberg moest er naar verluidt zelfs de spelregels bij halen.

Op dat moment zou hij echter de spelers van Anderlecht uit het oog zijn verloren en was hij te gefocust op Sor. Hoofdscheidsrechter Nathan Verboomen vroeg nog om de RSCA'ers te checken, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. In dat geval kan het geïnterpreteerd worden als een 'menselijke fout' en dus geen inbreuk tegen de wedstrijdregels. Dan kan de wedstrijd onmogelijk herspeeld worden.

Anderlecht zeker van stuk

LEES OOK Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Walter Damen, voor de gelegenheid advocaat namens Anderlecht, toonde zich dan ook zeker van zijn zaak. "Ik ben vrij overtuigd dat het hier om een beoordelingsfout gaat en geen misinterpretatie of het niet-kennen van het reglement. De scheidsrechters geven zelf toe dat ze met de spelers van Anderlecht geen rekening hebben gehouden", klonk het bij De Standaard.

Damen hoopt dan ook dat Genk zich zal neerleggen bij eender welke beslissing. "Er is nooit gezegd dat de inlopende spelers van Anderlecht geen rol spelen, ze hebben er gewoon niet op gelet. Dat wil daarom niet zeggen dat ze het reglement niet kennen. Als we dat een fout vinden, dan kunnen we de competitie stopzetten want dan moeten we bijna vijftig wedstrijden dit seizoen herspelen."

POLL: De match moet herspeeld worden ...

Meest recent

Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

54
54
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

6
6
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

92
92
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

72
72
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

17
17
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

99
99
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

279
279
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

151
151
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

46
46
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

108
108
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

72
72
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

87
87
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

173
173
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

343
343
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39

Meer sportnieuws