'VRT voert 'Extra Time' na 12 seizoenen af: oorzaken bekend'

door
'VRT voert 'Extra Time' na 12 seizoenen af: oorzaken bekend'

Het Vlaamse voetbalmedialandschap lijkt één van zijn pioniers kwijt te spelen. Zo raakte donderdag bekend dat de VRT naar alle waarschijnlijkheid de stekker trekt uit 'Extra Time'. En daar heeft de openbare omroep enkele gegronde redenen voor.

Sinds de start van het seizoen 2009-2010 is 'Extra Time' een vaste waarde op maandagavond. Al snel groeide de voetbaltalkshow uit tot een referentie binnen de Belgische voetbalwereld. Doorheen de jaren schoven ook heel wat gasten met naam en faam aan rond de gesprekstafel. Maar de populariteit is al een tijdje tanende.

En nu zou er dus een einde komen aan het programma. De openbare omroep VRT zou namelijk niet geboden hebben op televisierechten voor een maandagavondprogramma rond het Belgische voetbal. En het is net met die beelden dat 'Extra Time' zich trachtte te onderscheiden van andere talkshows en vooral podcasts.

Besparingen en dalende cijfers

Die drastische beslissing heeft verschillende redenen. Logischerwijs hebben de zware besparingen bij de openbare omroep hier een aanzienlijk aandeel in. De VRT moet op allerlei uitgaven beknibbelen en dan is het niet opportuun om te investeren in een programma dat al jaren kampt met dalende kijkcijfers.

Dat laatste lijkt meteen ook de hoofdreden. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat de aflevering van afgelopen maandag, de eerste na de start van de Play-Offs, slechts iets meer dan 100.000 kijkers lokte. Allerlei ingrepen om die cijfers op te krikken leverden de voorbije jaren amper het gewenste effect op.

Nieuwe media nemen over

En zo komt men naadloos uit bij een derde reden: het concept van een traditionele voetbaltalkshow lijkt niet meer aan te slaan. De concurrentie vanuit de podcast-wereld is dan ook te groot te worden. Het assortiment aan voetbalpodcast is zelfs in Vlaanderen zo groot geworden, dat iedereen aan cherry picking kan doen en kan kiezen voor de content die het beste past bij de eigen visie en voorkeuren.

Het is dan ook niet verrassend dat '90 Minutes', een voetbalpodcast van VRT met onder meer Filip Joos, naar voren wordt geschoven als opvolger. Tot slot kan 'Extra Time' welliswaar gebruik maken van de beelden. Maar die beelden zijn tegenwoordig ook beschikbaar via allerlei apps en sociale media, waardoor de meeste kijkers ze elders al gezien hebben nog voor de uitzending van start gaat. Ook 'Extra Time' lijkt dus een slachtoffer te worden van de nieuwe media.

POLL: Gaat u Extra Time missen?

Meest recent

Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

84
84
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

119
119
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

406
406
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

205
205
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

478
478
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

142
142
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

402
402
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

71
71
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

83
83
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

39
39
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

46
46
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

355
355
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

106
106
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

167
167
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

163
163
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

900
900
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

187
187
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

387
387
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

299
299
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

542
542

Meer sportnieuws