'RWDM haalt oude bekende van Cercle binnen'

door
'RWDM haalt oude bekende van Cercle binnen'

RWDM zal in de komende maanden nog moeten knokken om het behoud in de Jupiler Pro League te verzekeren. Na een goede start is de promovendus toch weggezakt en het is de winterstop ingegaan op de dertiende plaats, die op het einde van de rit zou betekenen dat er play-downs gespeeld moeten worden.

Bovendien kreeg RWDM de voorbije maanden ook te maken met de nodige blessures. Vooral de verdediging werd hard getroffen, want daar vielen Klaus en Segovia voor lange tijd uit. Een centrale verdediger is dus één van de logische prioriteiten voor de wintermercato.

RWDM denkt aan oude bekende van Cercle

Dat zou weleens een oude bekende kunnen worden, want volgens La Dernière Heure is Sousa één van de opties. Dat zou een logische transfer zijn, want de 22-jarige Braziliaan is momenteel aan de slag bij Botafogo en de voorbije mercato's streken al heel wat spelers van de Braziliaanse zusterclub neer.

Maar daarnaast heeft de gewezen jeugdinternational ook al ervaring in België, want in het seizoen 2021/22 speelde hij al achttien wedstrijden voor Cercle Brugge. Dat huurde Sousa de voorbije twee seizoenen van Botafogo, maar door een zware knieblessure kwam hij vorig seizoen niet meer in actie.

Al bijna twee jaar zonder wedstrijden

Cercle lichtte daarna zijn aankoopoptie niet en het voorbije halfjaar kwam Sousa ook bij Botafogo niet aan de bak. Hij zat er wel een paar keer op de bank, maar speelde geen minuut. 

Daardoor is het dus wel de vraag of hij er bij RWDM meteen zal kunnen staan. De laatste officiële wedstrijd van Sousa dateert intussen al van 21 maanden(!) geleden. Op 3 april 2022 speelde hij met Cercle 56 minuten mee in de Jupiler Pro League tegen AA Gent, sindsdien kwam hij niet meer aan de bak.

POLL: Zou dat een goede transfer zijn van RWDM?

Meest recent

Simons looft 3 spelers na late comeback Westerlo

Westerlo is nog steeds volop in de running voor de eindwinst in de Europe Play-Off. Enkele dagen ...

2
2
Fofana schittert alweer bij Lyon met heerlijke goal

Eén van de Belgische spelers om in de gaten te houden tijdens de komende zomermercato, wordt ...

6
6
'Sevilla neemt beslissing over toekomst Sambi Lokonga'

Bij Sevilla zijn er dit seizoen maar liefst drie Belgen aan de slag. Dodi Lukebakio en de jonge ...

20
20
Raman hard: "Zo kunnen we moeilijk matchen winnen"

KV Mechelen is er zaterdagavond opnieuw niet in geslaagd om te winnen. Het beleefde opnieuw een ...

35
35
Record voor OHL? "Denk dat we al in Guinness Book staan"

In de Europe Play-Off noteren we tot dusver vooral veel gelijke spelen. Van de zeventien matchen die ...

19
19
Onherkenbaar Aston Villa mag FA Cup op zijn buik schrijven

Youri Tielemans en Amadou Onana zullen dit seizoen met Aston Villa de FA Cup niet winnen. De halve ...

61
61
Nieuwe domper: KV Mechelen geeft zege in slotseconden weg

KV Mechelen heeft enkele dagen na de pijnlijke thuisnederlaag een nieuwe domper moeten slikken. Het ...

83
83
Standard wint wéér niet: Leko legt vinger op de wonde

Standard speelde 1-1 tegen OH Leuven. De Luikenaars blijven zo op zoek naar een eerste zege in de ...

69
69
Peter Maes uit felle kritiek op Belgische spitsen

Bij Willem II vechten ze voor het behoud. Peter Maes was bij Voetbal International scherp voor zijn ...

97
97
Megadeal voor Westerlo: "Hij is niet de enige"

KVC Westerlo gaat in de zomer een aantal spelers verkopen. Zo is er het dossier van Matija Frigan ...

68
68
Duivel maakt indruk: "Indien fit, één van de beste middenvelders"

Chelsea won na een zeer povere partij met 1-0 van Everton. The Blues waren ook heel tevreden dat ...

116
116
"Ooit de nummer één": Kuyt doet boekje open over groot talent

Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed ...

127
127
Club Brugge krijgt belangrijk nieuws voor clash met Union

Club Brugge staat onder druk. De Bruggelingen verloren in eigen huis van Union SG en verloren ...

717
717
Standard zet beschamende reeks verder bij OH Leuven

Standard is al 25 matchen op rij op zoek naar een zege in de Play-Offs. Konden ze deze keer winnen ...

52
52
Newcastle zet enorme stap naar CL na zege

Chelsea won eerder op de dag na een doodsaaie wedstrijd met 1-0 van Everton. Het was hopen op meer ...

12
12
Bayern kan titel nog niet vieren, Kane baalt enorm

In de Bundesliga kon Bayern München kampioen spelen als zij zouden winnen en Bayer Leverkusen ...

116
116
'Union SG legt miljoenen klaar voor toptransfer'

Union SG is zeer actief inzake het scouten van spelers. De Brusselaars worden ondertussen met de ...

86
86
“Hij is dat type niet” – Verheyen snapt Anderlecht niet

Bij RSC Anderlecht gaat er heel veel veranderen in de zomer. Heel wat 'grote namen' gaan de club ...

570
570
"Fink wilde mij al bij STVV, Pinto is dat niet vergeten"

Als STVV wint van Cercle Brugge, dan zijn ze zo goed als zeker van het behoud in de Jupiler Pro ...

77
77
Waar op tv kan ik kijken naar FC Barcelona - Real Madrid?

Om 22u staat vanavond de finale van de Copa del Rey tussen FC Barcelona en Real Madrid op het ...

358
358

Meer sportnieuws