'Barça zoekt nieuwe coach: eerste kandidaten bekend'

door
'Barça zoekt nieuwe coach: eerste kandidaten bekend'

FC Barcelona verloor zaterdag op redelijk dramatische wijze van Villarreal CF (3-5). Maar na de nederlaag werd de aandacht al snel op Xavi Hernandez gericht. Die maakte immers bekend dat hij na het seizoen afzwaait als hoofdtrainer van de Spaanse titelverdediger.

Nadat hij jarenlang de lijnen had uitgezet op het Catalaanse middenveld, stond het in de sterren geschreven dat Xavi na zijn spelerscarrière naar Camp Nou zou terugkeren als hoofdcoach. Eerst leerde hij echter de kneepjes van het vak bij het Qatarese Al-Sadd. In die periode bedankte hij meermaals voor een comeback bij Barça.

LEES OOK Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

Maar in het najaar van 2021 ging hij dan toch overstag. Op aandringen van voorzitter Joan Laporta werd de voormalige international door grote poort binnen gehaald als nieuwe hoofdtrainer. Al waren de omstandigheden om in te werken niet bepaald gemakkelijk gezien de financiële problemen van de club.

Terugval na landstitel

Door allerlei boekhoudkundige trucs slaagde Barça er in de zomer van 2022 dan toch in om Xavi van de nodige versterkingen te voorzien. En dat rendeerde uiteindelijk ook. Zo leidde hij zijn ploeg vorig seizoen naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd.

Tegelijkertijd vielen de prestaties op het Europese toneel echter dik tegen. En in de huidige jaargang blijft de bevestiging ook in eigen land uit. Momenteel staat de titelverdediger immers derde in La Liga, op alweer 10 punten van leider Real Madrid. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend.

LEES OOK 'Barcelona wil EK-cultheld wegplukken uit Primera Division'

De kritiek aan het adres van Xavi weerklonk dan ook steeds scherper. En inmiddels besloot hij dus om er zelf de stekker uit te trekken. Hij zal het huidige seizoen nog uitdoen als T1. Maar ondanks een contractverlenging in het najaar, houdt de Spanjaard het er binnen enkele maanden voor bekeken.

Opvolger gezocht

Barça heeft dus nog een tijdje om een geschikte opvolger te vinden. In de Spaanse pers gaan echter al de eerste namen rond. Zo zou Barça aan een interne oplossing denken in de vorm van Rafael Marquez, momenteel coach van de beloften. Met Thiago Motta (Bologna) en Giovanni van Bronckhorst (momenteel clubloos) worden nog twee oud-spelers overwogen. Daarnaast wordt ook gekeken naar concurrenten uit La Liga. Meer bepaald naar Michel en Imanol Alguacil, die knap werk leveren bij respectievelijk Girona en Real Sociedad.

POLL: Barça moet voor een ervaren trainer gaan ...

Meest recent

'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

10
10
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

44
44
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

204
204
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

19
19
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

73
73
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

228
228
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

390
390
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

49
49
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

165
165
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

88
88
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

42
42
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

141
141
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

257
257
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

380
380
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

523
523
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

302
302
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

36
36
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

630
630
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

607
607
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

147
147

Meer sportnieuws