Vrancken neemt sterkhouder apart: "Hij moet het beseffen"

door
Vrancken neemt sterkhouder apart:

KRC Genk is erg tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Zo kon Racing in 2024 nog geen enkele wedstrijd winnen, afgelopen woensdag werd zelfs verloren van degradatiekandidaat OH Leuven. Coach Wouter Vrancken besloot dan ook om in te grijpen.

Racing begon met de nodige verwachtingen aan het seizoen, maar al in de Europese voorrondes liep het mis. Uiteindelijk moest Genk vrede nemen met het vangnet van de Conference League. In de derde Europese competitie vormde de groepsfase echter meteen het eindstation. En in de Croky Cup werden de Limburgers dan weer verrast door het noodlijdende KV Oostende.

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Bijgevolg heeft de ploeg van coach Wouter Vrancken enkel nog de Jupiler Pro League om iets moois van het seizoen te maken. En de overtuigende 3-0-zege vlak voor nieuwjaar tegen titelverdediger Antwerp FC deed ook het beste vermoeden voor de komende maanden. Maar Genk is erg tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen.

Donderpreek Vrancken

Na de puntendeling tegen Cercle Brugge en de late gelijkmaker van afgelopen weekend tegen STVV, liep het woensdag dus ook fout in Leuven: 2-1-nederlaag. En niet enkel het resultaat was een doorn in het oog. Vooral de manier waarop zijn spelers zich profileerde, met een groot gebrek aan vechtlust, lag Vrancken op de maag.

Daags nadien zette hij de kleedkamer dan ook op zijn plaats. "Ik heb de zaken duidelijk benoemd. Op een iets andere toon dan nu", werd Vrancken op zijn persbabbel geciteerd bij HBvL. "De boodschap is zeker overgekomen. Er kwam even een discussie op gang maar ook op dat vlak mag het van mij nog meer zijn. Het zijn de spelers die de kar proberen te trekken op het veld, die dat ook in die gesprekken doen."

Paintsil op vingers getikt

LEES OOK Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

Daarnaast besloot hij ook om Joseph Paintsil apart te nemen. Die werd tegen OHL aan de rust gewisseld omdat hij met zijn opvliegende houding te nadrukkelijk flirtte met rood. “Hij beseft dat zulke reacties niet kunnen, maar moet ook op het veld tonen dat hij zijn les heeft geleerd. Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen. Hij moet beseffen dat hij niet alleen zijn ploeg benadeelt maar ook zichzelf buitenspel zet. Wie voortdurend bezig is met randzaken, kan zijn kwaliteiten niet uitspelen", aldus de trainer.

POLL: Vrancken haalt te weinig uit dit Genk ...

Meest recent

Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

0
0
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

5
5
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

16
16
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

105
105
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

260
260
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

108
108
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

353
353
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

281
281
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

78
78
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

387
387
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

360
360
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

155
155
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

215
215
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

114
114
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

331
331
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

906
906
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

103
103
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42

Meer sportnieuws