'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

door
'Topclubs onderhandelen in geheim over nieuw format JPL'

Het is dit seizoen weer een beetje aanpassen voor de Belgische voetbalfan, want het format van de Jupiler Pro League ziet er wat anders uit dan de voorbije jaren. Na enkele jaren met achttien clubs zijn er dit seizoen weer zestien eersteklassers en een Play-Off I met zes teams. Daarnaast werden ook play-downs ingevoerd, waarin de laatste vier om het behoud moeten strijden.

Wen echter niet te veel aan dat format, want het zou weleens snel opnieuw op de schop kunnen gaan. Het huidige televisiecontract loopt af in de zomer van 2025 en een nieuw contract brengt vaak ook een herziening van het format met zich mee. Enkele clubs lijken daarvoor soloslim te willen spelen.

Geheime vergadering onder topclubs

Het Nieuwsblad onthult immers dat er de voorbije weken een geheime vergadering plaatsvond in het Kasteel van Bever, eigendom van Bart Verhaeghe. Daarop waren enkel vertegenwoordigers uitgenodigd van Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, KRC Genk, Standard, Union en Charleroi.

De meeting zou er gekomen zijn op initiatief van Wouter Vandenhaute, voorzitter van Anderlecht, en Sven Jaecques, CEO bij Antwerp. Dat is geen toeval, want beiden zetelen ook in de raad van bestuur bij de Pro League én de KBVB. Opvallende afwezige: Lorin Parys, de CEO van de Pro League.

14 clubs in 1A of play-offs op de schop?

Wellicht willen de topclubs op één lijn zitten voor een nieuw formaat, want ze hebben wel de nodige klachten. Ze zouden vooral willen dat er minder wedstrijden gespeeld worden, om zo een grotere rol van betekenis te kunnen spelen in de Europa League en vooral de Conference League. Dat is met het huidige format moeilijk omdat het zwaartepunt van het Belgische seizoen samenvalt met de eindfase van de Europese bekers.

Er zouden daarom verschillende pistes overwogen worden om tot minder matchen te komen. Een eerste klasse met slechts veertien clubs is één van die opties, alsook een Play-Off I met slechts vier in plaats van zes teams. Zelfs het afschaffen van de play-offs ligt op tafel.

Of de topclubs ook hun zin zullen krijgen, is echter een andere vraag. Voor een wijziging van het competitieformat is immers een tweederdemeerderheid op de algemene vergadering van de Pro League vereist. De acht clubs zullen dus ook nog enkele kleinere teams aan hun kant moeten krijgen.

POLL: Zou een hervorming de Europese kansen van Belgische clubs vergroten?

Meest recent

Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

68
68
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

105
105
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

385
385
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

195
195
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

471
471
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

136
136
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

374
374
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

69
69
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

78
78
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

39
39
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

45
45
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

353
353
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

105
105
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

163
163
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

162
162
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

879
879
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

186
186
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

382
382
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

296
296
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

539
539

Meer sportnieuws