Sambi Lokonga onthult dé reden voor ontbolstering bij Luton

door
Sambi Lokonga onthult dé reden voor ontbolstering bij Luton

Albert Sambi Lokonga lijkt helemaal terug van weggeweest. De middenvelder maakte de voorbije weken grootse indruk bij Luton Town, waar hij de ene na de andere knalprestatie neerzet. Het kwam hem deze week zelfs op lof van niemand minder dan Jürgen Klopp te staan.

Die kwam er nadat Lokonga vorig weekend alweer uitblonk tegen Manchester United. Ondanks de 1-2-nederlaag wist de 24-jarige op het middenveld samen met Ross Barkley het United-trio Casemiro-Mainoo-Bruno Fernandes te overvleugelen en met een geweldige tackle voorkwam hij ook een zeker doelpunt van die laatste.

Lokonga ontbolstert bij Luton helemaal

"Het zijn twee moeilijke jaren geweest", geeft Lokonga toe aan The Athletic. Bij Arsenal verdween hij na een goed eerste halfjaar helemaal uit beeld en vorig seizoen werd ook een uitleenbeurt aan Crystal Palace een flop. Hij werd gehaald op voorspraak van Patrick Vieira, maar die werd na enkele wedstrijden ontslagen en zijn opvolger Roy Hodgson liet Lokonga links liggen.

Ook de eerste helft van dit seizoen was moeilijk. Hij raakte al in zijn tweede match voor Luton geblesseerd aan de hamstring en stond uiteindelijk drie maanden aan de kant. Pas in december keerde hij terug, maar sindsdien verkeert hij dus in topvorm. Daarin speelt trainer Rob Edwards een grote rol.

Met dank aan vertrouwen van trainer

"Een trainer hebben die je steunt, die je zelfvertrouwen geeft en vertrouwen in je toont... Dat is alles wat een speler wenst en wat een speler nodig heeft om op zijn best te zijn", geeft Lokonga immers aan. "Dat probeer ik op het veld ook terug te betalen."

Als Lokonga zijn sterke niveau de komende maanden zal blijven aanhouden, dan zal hij ongetwijfeld volgend seizoen op een nieuwe kans bij Arsenal hopen. Daarnaast zal hij ook stiekem nog dromen van een EK-selectie, maar dat zal niet makkelijk worden. De concurrentie op het middenveld is enorm en de enige cap van Lokonga dateert intussen al van 2021.

POLL: Zal Lokonga nog doorbreken bij Arsenal?

Meest recent

Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

11
11
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

48
48
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

53
53
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

387
387
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

109
109
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

78
78
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

558
558
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

189
189
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

237
237
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

107
107
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

118
118
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

818
818
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

185
185
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

543
543
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

144
144
Emotionele beelden: Lotto Park omarmt zieke jongedame

Anderlecht en Antwerp blijven ook na speeldag vier nog zonder zege in deze Play-Offs. Beide ploegen ...

167
167
Smets legt de vinger op de wonde bij KRC Genk

KRC Genk verloor met 1-2 van Union SG en likt zijn wonden. Verdediger Matte Smets kon ook niet ...

248
248
Club Brugge kampioen? Hayen spreekt duidelijke taal

Na vier speeldagen heeft Club Brugge de macht gegrepen in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart won ...

318
318

Meer sportnieuws