'Europese topcoach' trapt aanbod Club Brugge in de vuilbak

door
'Europese topcoach' trapt aanbod Club Brugge in de vuilbak

Ondanks interesse van Club Brugge blijft Jesse Marsch op zoek naar een uitdaging die zijn ambities weerspiegelt, zowel sportief als financieel. De voormalige Leeds United coach staat nog steeds hoog aangeschreven en wordt gezien als een van de meest veelbelovende trainers in Europa.

Zijn succesvolle trackrecord en benaderbare persoonlijkheid maken hem een gewilde naam in het voetbalwereldje, vooral in de Premier League. Club Brugge, vastberaden om weer de dominantie in eigen land te herwinnen, blijft op zoek naar de perfecte coach, maar moet erkennen dat topkwaliteit een prijs heeft.

Jesse Marsch: een van de meest veelbelovende coaches in Europa

LEES OOK ‘Club Brugge wordt geplunderd: op de rand van leegloop’

Na het vertrek van Ronny Deila zoekt Club Brugge koortsachtig naar een nieuwe coach voor het volgende seizoen. Hoewel Karel Geraerts (momenteel bij Schalke 04) genoemd wordt, lijkt hij niet erg happig om de overstap naar blauw-zwart te maken.

Het Laatste Nieuws onthult ook dat Jesse Marsch op het verlanglijstje van Club stond, maar zijn prijskaartje bleek te hoog voor de West-Vlamingen. Maar het feit dat Club Brugge interesse toonde in de 50-jarige Amerikaan, spreekt boekdelen over het begeerde profiel van Marsch.

LEES OOK Vanaken maakt brandhout van Visser: "Lachwekkend"

Marsch werd niet zo lang geleden nog bestempeld als een van de meest veelbelovende coaches op Europees niveau. Hij maakte indruk bij RB Salzburg, maar kende minder succes bij RB Leipzig.

Bij Leeds United, waar hij in februari 2022 werd aangesteld als hoofdcoach, kreeg hij nauwelijks de kans om zijn visie en filosofie te implementeren. Normaal gesproken heeft hij zo'n zes maanden nodig om zijn stempel te drukken, maar desondanks slaagde hij erin de club te behoeden voor degradatie in zijn eerste seizoen.

Marsch geniet nog steeds een grote reputatie als coach

Sinds zijn vertrek als hoofdcoach bij Leeds United in februari 2023 werd Jesse Marsch bij Southampton en Leicester City genoemd, maar heeft de 50-jarige nog geen nieuwe positie aanvaard.

Toch blijft hij hoopvol om in de toekomst terug te keren naar de Premier League. In een interview met Sky Sports zei de hyperambitieuze Amerikaan:

“Ik hou van de Premier League en ik hou van de impact die de competitie wereldwijd heeft, maar eerlijk gezegd is het echte antwoord dat ik op zoek ben naar gelijkgestemde mensen, die zich inzetten voor het ontwikkelen van mensen, relaties en het opbouwen van iets.”

Tijdens zijn eerste seizoen bij Leeds wist hij degradatie te ontlopen, waardoor ze de Premier League overleefden met een spannende ontsnapping op de laatste dag van het seizoen 2021-2022. Na een reeks van meer dan drie maanden zonder overwinning in het daaropvolgende seizoen, werd hij uiteindelijk ontslagen.

Het feit dat twee Premier League-clubs, Southampton en Leicester, snel bereid waren om Marsch aan te nemen na zijn vertrek bij een andere Premier League-club, spreekt boekdelen over zijn reputatie en kwaliteiten als coach.

Marsch is hoog gewaardeerd door Pep Guardiola

Jesse Marsch werd ontslagen als coach van Leeds United, maar zijn tijd op Elland Road was zeker niet zonder succes. Voordat Marsch aantrad, behaalde Leeds gemiddeld 0,88 punten in de laatste 26 wedstrijden onder de toenmalige coach Marcelo Bielsa.

Onder Marsch, gedurende 32 Premier League-wedstrijden - zes meer dan Bielsa - behaalde Leeds gemiddeld 1,03 punt per wedstrijd. Bovendien was het doelsaldo onder Marsch (min 14) beter dan dat onder Bielsa (min 31).

Marsch viel niet alleen op door zijn positieve en sympathieke uitstraling naar buiten toe, maar ook door zijn bescheidenheid in hoe hij zich presenteerde. Hoewel hij hoog werd gewaardeerd door topmanagers zoals Pep Guardiola, bleef Marsch nederig in zijn publieke uitspraken over zichzelf.

Zijn voetbalstijl, duidelijk zichtbaar in het verloop zijn carrière, is geworteld in het Red Bull-systeem met een focus op hoge druk en intensiteit, zoals bij RB Salzburg en RB Leipzig.

Club Brugge wil het allerbeste, maar zo’n coaches zijn (te) duur

Club Brugge gelooft dat het op korte termijn weer de dominante kracht in het Belgische voetbal kan worden, en is ervan overtuigd dat ze alle benodigde troeven in handen hebben om dit te realiseren.

Met een jonge en energieke bestuursploeg vol ambitie zijn ze vastbesloten om de supporters te geven waar ze recht op hebben.

Club Brugge is actief op de markt aan het verkennen en heeft nog voldoende tijd om de perfecte coach te vinden. In een interview met De Standaard vertelde Bob Madou dat Club Brugge naar het beste streeft.

Jesse Marsch wordt gezien als een dergelijk topprofiel dat perfect past bij deze ambitie. Maar dergelijke coaches zijn duidelijk onbetaalbaar voor Club.

POLL: Marsch is een niveautje te hoog als coach voor Club Brugge

Meest recent

Vanaken maakt brandhout van Visser: "Lachwekkend"

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure thuisnederlaag geleden. Op eigen veld ging de regerende ...

85
85
Genk bestolen bij penaltyfase? Vandenbempt en co duidelijk

Leider KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om optimaal te profiteren van de nederlaag van ...

156
156
Real naast Barça na clean sheet Courtois, sleutelrol Openda levert punt op

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich weer op gelijke hoogte van leider FC Barcelona ...

20
20
Ook Genk struikelt: Gent pakt verdienstelijk punt in Cegeka Arena

KRC Genk heeft zijn eerste puntenverlies van 2025 geleden in de Jupiler Pro League. De leider bleef ...

136
136
Anderlecht-Union: Hubert en Pocognoli roteren níét met basiself

RSC Anderlecht en Union SG werden donderdagavond allebeid gewipt in de Europa League. Zondagavond ...

48
48
Opvallende wending: Anderlecht trekt strafmaatregel in extremis in

RSC Anderlecht werkt zondagavond de Brusselse derby tegen Union SG. Aanvankelijk zou tijdens die ...

160
160
Zware opdoffer Lukaku en co, Newcastle wint doelpuntenkermis

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een erg slechte zaak gedaan. Romelu ...

22
22
Verhaeghe wacht Visser persoonlijk op: "Niet onnozel doen"

Club Brugge vertoefde de voorbije dagen op roze wolk na de historische kwalificatie voor de 1/8ste ...

1306
1306
Uitsluiting Tzolis terecht? Analisten vellen verdict

Slechts enkele dagen na de Europese triomf op het veld van Atalanta, heeft Club Brugge een flinke ...

1135
1135
Brugse woede: Tzolis kookt over, Jan Breydel viseert Visser

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure slipper gemaakt in de eigen Jupiler Pro League. De regerende ...

836
836
Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Gaat Standard het 'mirakel' toch nog realiseren? De Rouches pakten deze namiddag uit met een ...

294
294
Fink kiest vervanger Penders, vier wissels bij AA Gent

KRC Genk is uitstekend bezig in de Jupiler Pro League en won sinds de jaarwissel al zijn ...

70
70
Tweedracht bij Anderlecht: club haalt keihard uit na kritiek fans

RSC Anderlecht speelde afgelopen donderdag 2-2-gelijk in het Europa League-duel tegen ...

151
151
'Chelsea en City sturen scout voor Belgisch goudklompje'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

175
175
Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

De 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League werd zondagmiddag op gang getrapt met de klassieker ...

767
767
Chery duidelijk over snel vertrek bij Antwerp

Royal Antwerp FC heeft ondertussen de nodige dertigers in de spelerskern. Tjaronn Chery kent een ...

188
188
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne ...

269
269
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

28
28
Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

75
75
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

400
400

Meer sportnieuws