Status quo in Play-Downs: KVK laat gouden zege liggen

door
Status quo in Play-Downs: KVK laat gouden zege liggen

De eerste speeldag van de Relegation Play-Offs in de Jupiler Pro League heeft geen veranderingen in het klassement opgeleverd. KV Kortrijk leek nochtans op weg naar een gouden zege op het veld van KAS Eupen. Maar in de tweede helft maakte de thuisploeg alsnog gelijk: 1-1-eindstand.

De Kerels hebben een bijzonder woelig seizoen achter de rug en leken lange tijd een vogel voor de kat. Als ultieme wanhoopspoging werd de IJslandse trainer Freyr Alexandersson tijdens de winterstop binnengehaald. En dat bleek wél een goede zet.

LEES OOK Jong Genk kan weer niet winnen en blijft laatste

Onder zijn bewind kreeg Kortrijk opnieuw een positief elan en werden ook enkele knappe resultaten geboekt. De rode lantaarn werd netjes overgegeven aan RWDM en de Kerels begonnen aan de Relegation Play-Offs met het oprechte geloof dat ze alsnog het behoud kunnen afdwingen.

Beter Kortrijk

Die hoop kreeg zaterdag een extra boost. Sporting Charleroi, leider in de Play-Downs, bleef tegen RWDM immers op 0-0 steken. Bij een overwinning in Eupen kon KVK zo op slechts drie puntjes van de Carolo's komen. De eerste helft aan de Kehrweg werd evenwel een maat voor niets met erg matig voetbal aan beide zijden.

Kortrijk was in balbezit wel de betere ploeg en werd daar uiteindelijk ook voor beloond. Bij de start van de tweede helft wist Davies een poging van Kangwa deviëren en kwamen de bezoekers op voorsprong. Gezien het wedstrijdverloop was dat al bij al ook verdiend.

Dure gelijkmaker

LEES OOK Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

De bezoekers bleven vervolgens behoorlijk dominant en kregen ook kansen om hun voorsprong uit te diepen. Avenatti en Davies lieten het echter liggen en daar profiteerde Eupen optimaal van. Via Charles-Cook werd het immers 1-1. Dat bleek meteen ook de eindstand. Zo blijft het klassement in de Relegation Play-Offs na één speeldag onveranderd. Komend weekend krijgt KVK het bezoek van Charleroi, Eupen kruist dan de degens met RWDM.

POLL: KV Kortrijk gaat zich alsnog redden ...

Meest recent

Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

1
1
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

5
5
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

19
19
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

113
113
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

274
274
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

115
115
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

359
359
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

288
288
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

78
78
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

387
387
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

363
363
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

155
155
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

217
217
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

114
114
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

334
334
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

908
908
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

104
104
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42

Meer sportnieuws