Burgess-soap lang niet voorbij: "Blamage voor voetbalbond"

door
Burgess-soap lang niet voorbij:

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De Brusselaars verloren zondagmiddag in volle titelstrijd namelijk met 2-3 van Cercle Brugge. Als klap op de vuurpijl is er ook een heuse soap ontstaan rond de schorsing van Christian Burgess.

Terugblik naar de eerste speeldag van de Champions' Play-Offs. Union was tegenvallend aan de nacompetitie begonnen en stond op punt om te verliezen van KRC Genk. Bij Burgess nam de frustratie dan ook de overhand. Bij een inworp gooide hij de bal van dichtbij in het gezicht van tegenstander Tolu Arokodare. De wedstrijdleiding oordeelde dat het om een bewuste actie was en dus kreeg de verdediger rood.

Daags nadien vindt het bondsparket dat ook een extra sanctie nodig. En wordt een effectieve schorsing van twee speeldagen gevraagd. Union gaat daar tegen in beroep. Vrijdag beslist de Disciplinaire Raad dat één speeldag effectief en één voorwaardelijk voldoende is. Daar gaan de Brusselaars wel mee akkoord, waarna Burgess tegen Cercle netjes plaatsneemt in de tribunes.

Welles-nietes-spel

Maar het bondsparket legt zich niet neer bij de uitspraak van de Disciplinaire Raad en tekent beroep aan. De bondsprocureur beweert dat men Union daar tijdig van op de hoogte heeft gebracht, waardoor Burgess in principe wel kon meespelen tegen Cercle. De Brusselaars ontkennen dat echter en beweren het nieuws pas te ontvangen hebben tijdens de match. 

Zo ontstaat een welles-nietes-spel dat allicht nog juridische gevolgen zal hebben. Ex-ref Serge Gumienny stelt zich dan ook vragen bij deze soap. "Er was vrijdag al een uitspraak gedaan over de strafmaat. Als de bondsprocureur daar niet mee akkoord gaat, dan kan hij diezelfde dag toch al beroep aantekenen? Waarom moet hij nog een dag wachten? En waarom ligt de deadline om beroep aan te tekenen pas anderhalf uur voor de wedstrijd? Dan vraag je toch gewoon om problemen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Neutraliteit in twijfel

In ieder geval lijkt Union de dupe van deze soap, want naar alle waarschijnlijkheid zal Burgess komend weekend tegen Anderlecht opnieuw moeten plaatsnemen in de tribune. Bovendien is het jammer dat zo'n zaak komt bovendrijven uitgerekend tijdens een weekend waarin de arbitrage wel eens een goede beurt maakte. "Het is toch ook weer een blamage voor de voetbalbond. In een klimaat waarin ze bij Union de neutraliteit van het Referee Department in twijfel trekken, speelt de onduidelijkheid in het dossier van Burgess de verdachtmakingen alleen maar meer in de hand", aldus Gumienny.

POLL: Dit is een professionele fout van Union ...

Meest recent

Penders verstuurt titelwaarschuwing naar Club en Union

KRC Genk incasseerde afgelopen weekend een stevige opdoffer in de titelstrijd. De leider verloor ...

1
1
Ulderink hard voor Antwerp-zondebok: "Zo kan je niet verdedigen"

Antwerp FC blijft voorlopig aanmodderen en wacht nu al twee maanden op een nieuwe zege. Zondag werd ...

28
28
Champions' Play-Offs ontploffen: Frutos ziet keerpunt in titelstrijd

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs is in een stroomversnelling geraakt. Tot de voorlaatste ...

130
130
‘Anderlecht: wilde plannen met nieuwe box-to-box’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Yacine Titraoui, de 21-jarige middenvelder van Sporting ...

39
39
Engelse pers velt verdict na PSG-optreden Tielemans

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. FC Barcelona had voldoende aan zijn ...

112
112
Penalty Club-Genk: Fink op plaats gezet na 'vreemde' reactie

KRC Genk heeft zondag voor de eerste keer averij opgelopen in de Champions' Play-Offs. De leider ...

122
122
'Club Brugge herschikt middenveld: drietal naar uitgang'

Club Brugge is nu al druk bezig met de komende transferperiode. Zo raakte deze week bekend dat ...

292
292
'Anderlecht dicht bij 'nieuwe Suarez': transferprijs gelekt'

RSC Anderlecht maakt zich op voor enkele belangrijke wedstrijden, met de bekerfinale van 4 mei als ...

347
347
'Zulte Waregem pakt uit met straffe transfer'

Komend weekend kent de Challenger Pro League zijn ontknoping. Zulte Waregem hoopt nog altijd om ...

91
91
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het ...

382
382
Tielemans maakt grote indruk: "Hij is sensationeel"

Aston Villa is dinsdagavond nog dicht bij een stunt gekomen in de Champions League. Het leek ...

58
58
Tielemans en Duranville bepalend, PSG en Barça houden nét stand

Het is een spectaculaire avond geworden in de Champions League, maar we kregen uiteindelijk ...

94
94
'Standard maakt nu al werk van zomertransfer'

Standard staat voor een zeer drukke transferzomer. Er moeten in Luik immers nog heel wat knopen ...

73
73
Cristiano Ronaldo komt met compliment voor verrassende Belg

Cristiano Ronaldo scoort nog altijd aan de lopende band bij Al-Nassr, waar zijn teller in deze ...

185
185
Mpoku na mislopen Standard sterke man bij Ligue 1-club?

Kent u Paul-José Mpoku nog? De voormalige aanvoerder van Standard scheert op zijn 32ste geen ...

56
56
'KV Mechelen verliest piepjong talent aan Duitse grootmacht'

KV Mechelen is goed begonnen aan de Europe Play-Off en pronkt momenteel samen met Charleroi aan de ...

147
147
'Antwerp-fans krijgen straf om zeer bizarre reden'

Voor Antwerp zijn de play-offs nog niet bepaald een succes te noemen, want na drie speeldagen blijft ...

124
124
Job in gevaar bij uitschakeling? Kompany reageert

De voorbije week was de spanning te snijden bij Bayern München. Vincent Kompany kwam onder vuur ...

154
154
'Genk zet zich schrap: topclub klopt aan voor Tolu'

Ondanks de 1-0-nederlaag van vorig weekend op Club Brugge ligt KRC Genk nog altijd op titelkoers. De ...

402
402
'Standard verliest sterkhouder met onmiddellijke ingang'

Standard probeert de komende weken nog een Europees ticket af te dwingen, maar met een twee op negen ...

144
144

Meer sportnieuws