Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

door
Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

Club Brugge wil dit seizoen geschiedenis schrijven door zich als eerste Belgische club ooit te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het zien af te rekenen met PAOK FC. Maar Blauw-Zwart slikte in de heenmatch een dubbele domper voor de return in Griekenland.

De meervoudige landskampioen is bezig aan een sterke Europese campagne die afgelopen zomer al vroeg van start ging in de voorrondes. Daarin nam Blauw-Zwart achtereenvolgens de maat van Aarhus GF, KA Akureyri en CA Osasuna, vorig seizoen nog verliezend bekerfinalist in Spanje.

Beslissing in Griekenland

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

In de groepsfase van de UECL werd vervolgens afgerekend met Bodo/Glimt, FC Lugano en Besiktas JK. En tijdens de 1/8ste finales vormde Molde FK de tegenstander van dienst. Ondanks een late nederlaag in de heenmatch, werd ook dat tweeluik tot een goed einde gebracht.

Om de halve finale te halen, moet enkel nog met PAOK afgerekend worden. Donderdagavond wou Club alvast een gunstig resultaat behalen in de thuismatch tegen de leider uit de Griekse competitie. Maar de beslissing valt volgende week pas tijdens de return in Thessaloniki.

Drie sterkhouders geschorst

Voor die partij zal Blauw-Zwart wel niet de op volle sterkte kunnen aantreden. Igor Thiago pakte in de eerste helft van de heenmatch immers een gele kaart. Voor de Braziliaanse spits was het alweer zijn derde geel van de campagne, waardoor hij volgende week geschorst is. Hetzelfde geldt voor Maxim De Cuyper én Brandon Mechele, die in de tweede helft ook op de bon gingen.

LEES OOK 'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers tijdig opgelapt geraakt. Het Brugse jeugdproduct kreeg de voorkeur op Joel Ordoñez in de Brugse basiself. Maar na een stevige botsing met Ally Samatta moest hij de strijd noodgedwongen staken. Het wordt afwachten hoe groot de schade bij hem is.

POLL: Wie moet Thiago vervangen op PAOK?

Meest recent

"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

4
4
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

11
11
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

122
122
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

14
14
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

143
143
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

28
28
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

89
89
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

31
31
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

252
252
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

120
120
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

232
232
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

66
66
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

510
510
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

44
44
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

297
297
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

435
435
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

265
265
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

278
278

Meer sportnieuws