Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

door
Beangstigend: toptransfer Antwerp FC ontspoort catastrofaal

Antwerp FC deed in januari een ambitieuze zet om Eliot Matazo (22) te halen als vervanger voor Arthur Vermeeren. Ondanks zijn veelbelovende profiel heeft Matazo voorlopig bijzonder weinig speeltijd gekregen van coach Mark van Bommel, en zelfs geen enkele basisplaats.

Hoewel Matazo werd geprezen om zijn kwaliteiten en vergeleken werd met Claude Makélélé en N'Golo Kanté, heeft hij dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als Antwerp FC.

Antwerp haalt Eliot Matazo als vervanger van Arthur Vermeeren

LEES OOK ‘Onverbiddelijk: zwiert Antwerp FC basisspeler buiten?’

Het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid heeft Antwerp FC niet alleen 18 miljoen euro opgeleverd, maar heeft ook een grote sportieve leemte achtergelaten in de ploeg.

Het vervangen van de belangrijke middenvelder was een absolute prioriteit voor de ploeg en Antwerp heeft verschillende opties overwogen en onderzocht om een waardige opvolger te vinden, waarbij spelers als Razvan Marin (Cagliari, momenteel uitgeleend aan Empoli) en Dennis Praet (Leicester City) hoog op het verlanglijstje stonden.

LEES OOK 'Club Brugge en Antwerp willen transfer Anderlecht kapen'

Maar op deadline day heeft Antwerp een verrassende zet gedaan door de jonge Belg Eliot Matazo aan te trekken. De 21-jarige wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van AS Monaco, zonder aankoopoptie.

Mark van Bommel had veel goeie dingen over Matazo gelezen en beelden van zijn interlands met de Jonge Duivels gezien. “Zijn profiel past bij ons elftal, maar vergelijk hem niet met Arthur (Vermeeren, red.). Al kan hij wel op die plaats spelen.”

Race tegen de klok voor Matazo

Eliot Matazo kwam niet in topvorm aan bij Antwerp FC. Na anderhalve maand revalidatie van een vervelende spierblessure, heeft het medische team alles in het werk gesteld om hem zo snel mogelijk weer op het veld te krijgen.

“Op korte termijn is hij niet fit. Dat risico hebben we genomen”, beaamde Mark van Bommel. “Een noodoplossing wil ik deze transfer daarentegen niet noemen. We namen hem niet omdat we iemand móésten nemen.”

Het was een bewuste keuze om Matazo boven ervaren spelers zoals Razvan Marin en Dennis Praet te verkiezen, omdat Van Bommel graag werkt met jong talent. “Zo kwamen we uiteindelijk uit bij hem”, zei de coach.

Franky Van der Elst keek ook uit naar de komst van Matazo, die ondanks zijn ervaring in de Ligue 1 bereid was om naar België te komen om nog meer speeltijd te krijgen. “Dat getuigt van de goeie mentaliteit. Hij is wel nog niet volledig fit, las ik. Veel tijd om hem klaar te krijgen is er niet”, verklaarde Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Patrick Goots heeft vertrouwen in Matazo's talent, maar beseft dat het een uitdaging zal zijn om zich te meten met de vaste middenvelders van Antwerp.

“Ik hoor veel goeds over zijn talent. Onmogelijk acht ik dat dus niet”, aldus Goots in Gazet van Antwerpen, die ook meteen waarschuwde dat het een race tegen de klok zou worden om tegen de play-offs zijn beste vorm te vinden.

Van Bommel laat Matazo helemaal links liggen

Eliot Matazo was eind pas februari eindelijk klaar voor de strijd na een lange revalidatie. Hij trainde voluit mee en was beschikbaar voor de wedstrijden. “Eliot kan ook belangrijk worden, nu hij fit is”, voorspelde Vincent Janssen in Gazet van Antwerpen.

Voorlopig kreeg hij slechts zes invalbeurten en wist hij geen basisplaats te veroveren. Mark van Bommel gaf de voorkeur aan spelers zoals Doumbia, Yusuf en Ekkelenkamp, waardoor Matazo geduldig moest wachten op zijn kans.

Mandela Keita is vanzelfsprekend een onmisbare schakel in het team, en Matazo heeft een vergelijkbaar profiel. Matazo staat bekend als een voetballende nummer zes, die kracht combineert met technische vaardigheden, een uitstekende balcontrole en een groot loop- en recuperatievermogen.

Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een dynamische middenvelder of een 'box-to-box' speler. Tot op heden hebben Keita en Matazo nog niet samen gespeeld vanwege hun vergelijkbare speelstijl.

En zelfs in het geval van een blessure van Keita, verkiest Van Bommel vaak andere spelers op het middenveld.

Eliot Matazo gemaakt voor de Europese top, maar speelt niet

Eliot Matazo (22) staat bekend als een leider op het veld en een alleskunner op het middenveld. Hij heeft een groot volume, staat stevig op zijn benen en vliegt er bij momenten stevig in, zonder daarbij over het randje te gaan.

Daarnaast beschikt Matazo over grote voetballende kwaliteiten, een hoge startsnelheid, een laag zwaartepunt, een goed inzicht en hij kan het spel verdelen. In Frankrijk werd hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba.

De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, zag dan weer meer gelijkenissen met N'golo Kanté.

“Ik vind hem meer een Keita dan een Vermeeren, maar hij is gewoon erg compleet. Ja, ik ben echt wel een beetje verliefd op hem als speler”, zei Olivier Deschacht, assistent bij de Jonge Duivels op het EK in juni vorig jaar, aan Het Nieuwsblad.

“Hij is een absolute meerwaarde voor de Belgische competitie en als hij kansen krijgt, zie ik hem over een jaar of twee naar de buitenlandse top gaan.”

Helaas heeft Matazo dit seizoen nog geen echte kansen gekregen bij zowel AS Monaco als bij Antwerp FC.

POLL: Zal Matazo nog de Europese top halen?

Meest recent

Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

6
6
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

80
80
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

27
27
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

163
163
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

51
51
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

130
130
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

199
199
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

137
137
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

424
424
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

186
186
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

76
76
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

171
171
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

83
83
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

219
219
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

179
179
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

561
561
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

174
174
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

397
397

Meer sportnieuws