'Barça slaat toe: mondeling akkoord met eerste zomeraanwinst'

door
'Barça slaat toe: mondeling akkoord met eerste zomeraanwinst'

Bij FC Barcelona draaien de voorbereidingen op volgend seizoen inmiddels op volle toeren. Zo raakte deze week bekend dat Xavi Hernandez dan toch op post blijft als hoofdcoach. En ook de eerste aanwinst voor de komende jaargang lijkt alweer op komst.

Zoals alom geweten kampt Barcelona al jarenlang met een gigantische schuldenberg. Maar door allerlei boekhoudkundige trucs, zoals de verkoop van toekomstige inkomsten als mediarechten, kon in de zomer van 2022 alsnog een transferoffensief doorgevoerd worden. Dat rendeerde op korte termijn: zo legde Barça vorig seizoen beslag op de Spaanse landstitel.

LEES OOK 'Anderlecht haalt uit: spectaculaire powerhouse van 5 miljoen'

Maar met deze ingrepen werd de (financiële) toekomst grotendeels gehypothekeerd. De Catalanen zullen immers fors moeten blijven besparen, met name op de salarisuitgaven. Hierdoor wordt het steeds moeilijker om grote inkomende transfers af te ronden. En dus moeten creatief te werk blijven gaan op de mercato.

Transfervrije koopjes

Zo zal de club komende zomer allicht een aantal spelers moeten verkopen om zelf versterking te kunnen halen. Daarnaast wordt ook gespeurd naar interessante koopjes. En uiteraard ook naar spelers die weldra uit hun contract lopen en dus transfervrij kunnen binnengehaald worden.

Dat laatste lukte vorig seizoen onder meer met Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez. En Barça lijkt dat scenario nu opnieuw te gaan toepassen. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano staan de Catalanen immers dicht bij de komst van Guido Rodriguez.

Sterkhouder Betis

LEES OOK 'Antwerp, Anderlecht & Club vernemen pittig prijskaartje'

De Argentijnse controlerende middenvelder is een vaste sterkhouder bij Real Betis. Daar werkte de international inmiddels bijna 170 wedstrijden af. Maar zijn contract loopt komende zomer af en daar wil Rodriguez gebruik van maken om een mooie transfer te versieren. SSC Napoli toonde interesse, de keuze lijkt echter op Barça te vallen. Volgens Romano is er sprake van een mondelinge overeenkomst. Al moeten nog enkele cruciale details besproken worden.

POLL: Het huidige seizoen van Barcelona is mislukt ...

Meest recent

Beerschot op drift: dit schokkend bedrag aan schulden

Beerschot degradeert na een dramatisch jaar. Dirk Kuyt & co zullen dus in de Challenger Pro ...

26
26
Vandenbempt looft Genkie: "Volgende keer Rode Duivel"

KRC Genk maakt al heel het seizoen indruk. Over heel het seizoen is het tot dusver de beste ploeg ...

58
58
Guardiola komt met vreemde reactie na FA Cup-zege

Manchester City won met 1-2 van Bournemouth en speelt zo de halve finale van de FA Cup. Pep ...

18
18
Hasi gokt en verliest: vreemde keuzes van de coach

Besnik Hasi heeft zijn eerste teleurstelling bij RSC Anderlecht al achter de rug. De coach maakte ...

95
95
STVV winnaar van het weekend: "Stress en angst"

STVV won met 0-1 van Beerschot en staat momenteel aan de leiding in de Relegation Play-Offs. De ...

46
46
Defour maakt brandhout van RSCA-beleid: "Geen visie"

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge. De Brusselaars weten van geen hout meer ...

223
223
'Nieuwe sportieve baas bezorgt Arsenal ware knaltransfer'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

40
40
Dendoncker verklaart afgang: "Nooit goed genoeg voor Anderlecht"

RSC Anderlecht had gehoopt dat de trainerswissel voor een schokeffect zal zorgen, maar dat bleek ...

252
252
Club Brugge benadeeld in titelstrijd? "Hun enige obstakel"

De eerste speeldag van de Champions' Play-Offs heeft geen grote verrassingen opgeleverd. KRC Genk en ...

884
884
Doek valt over Beerschot: "De gifbeker leegdrinken"

De Play-Downs zijn nog maar één speeldag ver en eerste degradant is al bekend. Zo is ...

91
91
Anderlecht-bestuur stelt eisen: Hasi móét deze speler opstellen

Het bestuur van Anderlecht oefent druk uit op coach Besnik Hasi om Jan-Carlo Simic vaker op te ...

428
428
Italiaanse pers unaniem na optreden Romelu Lukaku

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Zondagavond won de ploeg ...

267
267
Kranten duiden grote uitblinker aan na triomftocht Club

Club Brugge kan met een tevreden gevoel terugblikken op zijn start van de nacompetitie. Blauw-Zwart ...

440
440
Genk genekt door arbitrage? Ex-scheidsrechter reageert

Leider KRC Genk is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Limburgers ...

282
282
Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

RSC Anderlecht is met een uitschuiver aan de Champions' Play-Offs begonnen. De recordkampioen ...

515
515
Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

388
388
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

444
444
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

113
113
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

76
76
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

53
53

Meer sportnieuws