Union herrijst: "Alles uit reguliere competitie lukt weer"

door
Union herrijst:

Na een nul op twaalf leek stilaan afgeschreven te mogen worden voor de titel, maar sindsdien zijn de Brusselaars uit hun as herrezen. Na een 0-3-zege op de Bosuil klopten ze zondagavond Antwerp ook in het Dudenpark met 4-1, waardoor ze weer helemaal in de running zijn.

Doordat Anderlecht eerder op de dag al punten had laten liggen op Cercle nadert Union immers weer tot op één punt van de leider, die nu ook Club Brugge naast zich moet dulden. Dat zorgt ervoor dat het vertrouwen in het kamp van Union stilaan weer op het peil van de reguliere competitie komt te staan.

Blessin ziet goede reactie bij Union

"Het is mooi dat we onze eerste zege voor eigen publiek pakken, want dat was belangrijk voor ons. We slikken vroeg een goal, maar de ploeg heeft op de juiste manier gereageerd", stelde Alexander Blessin tevreden vast bij Eleven/DAZN. "Het was globaal een goede match, maar daar hebben we ook hard voor gewerkt. De match van volgende week tegen Anderlecht wordt zeer interessant."

De uitblinker bij Union was opnieuw Cameron Puertas. Net als enkele dagen geleden op de Bosuil scoorde de middenvelder twee keer. De Spaanse Zwitser was al de assistkoning van de Jupiler Pro League en voegt nu ook goals toe aan zijn repertoire, want hij zit nu al aan zes goals in de play-offs.

Vertrouwen is helemaal terug

"Alles wat in de reguliere competitie lukte, lukt ook nu weer", jubelde hij. "We tonen weer ons beste gezicht. Met twee overwinningen op rij komt het vertrouwen terug. Ondanks die vroege tegengoal hebben we getoond dat we er staan en dat we nog helemaal meedoen."

Volgende week kan Union weer een nieuwe stap richting de titel zetten, want dan komt Anderlecht op bezoek in het Dudenpark. Bij winst kunnen ze hun stadsrivaal weer passeren in de rangschikking. Dan zullen ze enkel nog moeten zien af te rekenen met Club Brugge, maar een week later trekken ze al naar het Jan Breydelstadion.

POLL: Zal Union ook tegen Anderlecht winnen?

Meest recent

Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

58
58
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

101
101
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

101
101
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

26
26
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

14
14
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

79
79
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

57
57
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

136
136
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

74
74
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

69
69
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

146
146
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

286
286
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

63
63
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

53
53
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

390
390
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

195
195

Meer sportnieuws