Gerkens geeft reden voor slipper: "Verpestte hele wedstrijd"

door
Gerkens geeft reden voor slipper:

AA Gent heeft zondagmiddag een zeldzaam puntenverlies geleden in de Europe Play-Offs. Net als in de heenmatch moesten de Buffalo's het onderspit delven tegen OH Leuven. De bezoekers haalden het uiteindelijk met 0-1 na een vroeg doelpunt.

Gent wist zich vorig weekend ook mathematisch te verzekeren van de eindzege in de tweede nacompetitie. De resterende duels gelden dus louter nog als voorbereiding op de barragewedstrijd om het laatste Europese ticket. Voorts staat er niets meer op het spel.

Dodelijke tegengoal

LEES OOK Zéér straf: volgende Club Brugge-goudklomp staat al klaar

Behalve dan het eergevoel van de spelers. Gent wou immers revanche nemen voor de nederlaag in Leuven. Maar het waren de Vlaams-Brabanders die al snel de score konden openen. Franco Russo kon na enkele minuten een hoekschop in doel werken.

Volgens Pieter Gerkens werd de wedstrijd daarmee al grotendeels gehypothekeerd. "Ik vond dat we weinig weggaven. Buiten die ene corner. Jammer, want het verpestte onze hele wedstrijd", reageerde de middenvelder via de clubwebstek.

Last van warmte

Gent had vervolgens wel nog ruim de tijd om de scheve situatie recht te zetten. Maar de Buffalo's slaagden er niet in om een hoog tempo te ontwikkelen. Volgens coach Hein Vanhaezebrouck had dat voor een deel te maken met de warme temperaturen.

LEES OOK Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

Iets waar Gerkens zijn trainer in volgt. "Door die eerste warmte ben je altijd wat lomer – iets wat we bij beide ploegen zagen. Scherpte zat er niet in. Het verschil: zij moesten die na hun goal niet meer brengen, wij wel. Daarnaast was de kwaliteit ook niet om over naar huis te schrijven: ballen weggeven, mindere controles, … ."

POLL: Indien Gent een Europees ticket pakt, is het seizoen alsnog geslaagd ...

Meest recent

Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

2
2
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

32
32
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

22
22
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

249
249
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

74
74
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

182
182
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

182
182
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

99
99
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

59
59
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

154
154
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

502
502
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

505
505
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

275
275
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

708
708
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

496
496
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

106
106
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

476
476
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

549
549
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

223
223

Meer sportnieuws