Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

door
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

LEES OOK Geraerts: "Hij wordt zeer interessant voor de Rode Duivels"

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

LEES OOK 'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

POLL: Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar!"

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de dubbel titel-beker. Maar ongeacht of de ...

8
8
'Beslissing Vertonghen dwingt Anderlecht tot grove transferactie'

RSC Anderlecht beleeft een woelige aanloop naar de Champions' Play-Offs. Enkele dagen na de ...

79
79
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

41
41
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

33
33
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

241
241
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

465
465
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

48
48
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

133
133
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

119
119
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

34
34
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

682
682
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

57
57
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

355
355
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

763
763
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

129
129
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

519
519
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

248
248
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

540
540
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

85
85

Meer sportnieuws