Verbazende comeback doet de tent daveren bij Antwerp FC

door
Verbazende comeback doet de tent daveren bij Antwerp FC

Pierre Dwomoh staat op het punt een opmerkelijke comeback te makenbij Antwerp FC nadat RWDM de aankoopoptie in zijn huurcontract niet lichtte. Antwerp besloot zijn contract te verlengen om een gratis vertrek te voorkomen.

Dwomoh staat open voor een tweede kans bij Antwerp, waar hij zich al verheugt op een mogelijke terugkeer in het rood-witte shirt. Met een nieuwe coach in het vooruitzicht, lijkt er een nieuwe toekomst te zijn voor Dwomoh bij RAFC.

RWDM wilde Dwomoh verpatsen voor grof geld

RWD Molenbeek heeft in de voorbije maanden serieus overwogen om de aankoopoptie in het huurcontract van Pierre Dwomoh te lichten. De talentvolle middenvelder heeft sterke prestaties geleverd voor RWDM, met uitzondering van enkele wedstrijden aan het seizoenseinde.

Meer dan zijn voetbalkwaliteiten, heeft Dwomoh zich voorbeeldig en professioneel gedragen, waarmee hij definitief afrekende met het label van 'enfant terrible'.

De Brusselse club zag vooral financiële redenen, eerder dan sportieve, om de aankoopoptie te activeren en zwaar te investeren in de definitieve komst van de middenvelder.

De verwachting was namelijk dat RWDM de aankoopoptie zou benutten, om Dwomoh vervolgens voor een hoger bedrag door te verkopen aan een andere club. De 19-jarige is immers zeer gewild op de transfermarkt momenteel.

Clubs als RC Lens, Lazio, Luton Town en Leicester City houden nauwlettend zijn prestaties in de gaten, wat RWDM deed dromen van een straffe zomerdeal met Dwomoh.

Dwomoh niét naar RWDM: “Er zijn dringender zaken voor de club”

De aankoopoptie voor Pierre Dwomoh werd vastgesteld op 1,5 miljoen euro, mits deze vóór 31 maart werd geactiveerd.

 Tegen alle verwachtingen in gebeurde dit echter niet, en dit valt grotendeels toe te schrijven aan John Textor, de eigenaar van RWD Molenbeek, die het laatste woord heeft over alle transfers van zijn club.

Textor weigerde de optie te lichten vanwege zijn zorgen over het financiële risico dat deze transfer met zich meebracht. Naast de initiële aankoopoptie van 1,5 miljoen euro zou RWDM namelijk ook nog een bonus van 500.000 euro moeten betalen, afhankelijk van het aantal gespeelde wedstrijden van Dwomoh.

Met de sportieve - en dus financiële - onzekerheid rond de club twijfelde Textor aan de toegevoegde waarde van deze transfer. “Ik keer terug naar Antwerpen,” maakte Dwomoh medio mei zelf komaf met de geruchten aan La Dernière Heure.

“Ik denk dat er dringender zaken zijn voor de club dan twee tot drie miljoen euro op tafel leggen om mij te behouden.”

Antwerp FC wil(de) Dwomoh verkopen: “In een ideale wereld”

Een andere belangrijke wending in dit verhaal is dat Antwerp FC ervoor heeft gekozen om de optie in het aflopende contract van Pierre Dwomoh wél te lichten, waardoor hij nu tot 2025 vastligt op de Bosuil.

Dit besluit kwam er om te voorkomen dat Dwomoh eind dit seizoen gratis zou vertrekken, vooral gezien de grote interesse van buitenlandse clubs. “Dat is ook het plan van alle partijen: in een ideale wereld komt het in de zomer tot een definitieve transfer,” voorspelde Gazet van Antwerpen.

Hoewel Dwomoh aanvankelijk geen toekomst leek te hebben bij Antwerp, is het nu zaak voor de club om hem een tweede kans te geven in Deurne Noord.

Dit wordt mede ingegeven door het feit dat het transferbudget voor de aankomende zomermercato zeer beperkt is en er bovendien een verwachte exodus van spelers uit het team wordt verwacht.

Door Dwomoh een herkansing te bieden, zou Antwerp zowel op sportief als financieel vlak kunnen profiteren van zijn kwaliteiten.

Dwomoh weer in Antwerp-shirt? “Kriebels in mijn buik”

Volgens Gazet van Antwerpen liggen er momenteel twee scenario's op tafel voor Pierre Dwomoh. Ofwel verlengt hij zijn contract, dat nog tot juni 2025 loopt, ofwel moet hij de club definitief verlaten.

Als er een plaatsje voor hem is bij Antwerp FC, zou hij een nieuwe kans zeker overwegen.

“Als ik er nog maar aan denk om opnieuw dat Antwerp-shirt aan te trekken in het weekend, krijg ik al kriebels in mijn buik. Wat mij betreft is het hoofdstuk Antwerp niet afgesloten, al besef ik dat de wil van de club wet is,” zei Dwomoh aan de krant.

Het speelt ook in zijn voordeel dat Mark van Bommel niet meer de coach is bij Antwerp. In 2022 stuurde de Nederlander Dwomoh naar de B-kern vanwege extrasportieve redenen, wat leek te wijzen op het einde van zijn tijd bij de club.

Maar met Jonas De Roeck als nieuwe coach, lijkt er misschien wel een toekomst te zijn voor Dwomoh bij RAFC.

POLL: Dwomoh moet een tweede kans krijgen bij Antwerp

Meest recent

Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

153
153
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

29
29
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

81
81
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

101
101
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

41
41
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

43
43
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

41
41
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

59
59
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

113
113
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

260
260
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

418
418
'Verrassende wending: Westerlo wil Belgische top afroeven'

Bij Westerlo dromen ze nog stilletjes van een Europees ticket, al moeten ze daarvoor in de play-offs ...

54
54
2 Absolute sterkhouders afwezig: selectie Club Brugge bekend

Club Brugge verspeelde door een tegenvallende één op zes tegen Union de koppositie in ...

287
287
'Anderlecht mag plots kruis maken over zomertransfer'

Al een heel seizoen eist de ziekenboeg de aandacht op bij RSC Anderlecht, dat de afgelopen maanden ...

365
365
'Grote kuis bij AA Gent: trio bij grof huisvuil gezet'

AA Gent bleek tot dusver het zwakke broertje in de Champions' Play-Offs. Op het veld van aartsrivaal ...

273
273
'Solden bij Club Brugge: Europese grootmachten op de loer'

In de jacht op de dubbel is het stilaan money time voor Club Brugge, maar achter de schermen begint ...

343
343
Hasi houdt adem in: sterkhouder Anderlecht in de lappenmand

RSC Anderlecht kan donderdag definitief afstand nemen van Antwerp in de strijd om de vierde plek, ...

305
305
'Hayen hakt knopen door: twee wissels bij Club Brugge'

Na de magere een op zes tegen Union wil Club Brugge donderdag in eigen huis de rug rechten tegen AA ...

207
207
Hasi deelt ook dubbele opsteker uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht slikte zopas nog maar eens een bittere pil uit de ziekenboeg, want het seizoen van ...

128
128
Hayen komt met update over Vanaken, Mignolet en Nilsson

Club Brugge kreeg de voorbije week een tik in de strijd om een nieuwe titel. Het pakte slechts ...

251
251

Meer sportnieuws