OH Leuven haalt tweede sleutelpion weg bij Beerschot

door
OH Leuven haalt tweede sleutelpion weg bij Beerschot

OH Leuven moest afgelopen seizoen tot het uiterste gaan om de degradatie-play-offs te voorkomen. In de komende jaargang willen de Vlaams-Brabanders dan ook veel sneller zekerheid over het behoud vergaren. En daarvoor wordt nadrukkelijk geshopt bij Beerschot VA.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

LEES OOK Kuyt geeft reactie van twee woorden op penaltyfases

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er evenwel niet in. Uiteindelijk konden de Leuvenaars zich pas in de allerlaatste minuten van de reguliere competitie verzekeren van het behoud. Die tegenvallende resultaten bleven logischerwijs niet zonder gevolgen.

Beerschot-tweetal aan de macht

Eind oktober werd immers afscheid genomen van Marc Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Vervolgens stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan, die uiteindelijk het behoud afdwong. Garcia blijft normaal gezien dan ook op post. Ondertussen wordt echter ook aan de bestuurskamer gesleuteld.

Met Frédéric Van den Steen ging eind april immers een nieuwe CEO aan de slag op Den Dreef. Hij kwam over van Beerschot, waar hij jarenlang goed werk had verricht. En nu heeft Van den Steen zelf nog een oude bekende van op 't Kiel aangetrokken. Via de officiële kanalen werd Gyorgy Csepregi namelijk aangekondigd als nieuwe technisch directeur.

Enorme mogelijkheden

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek goudhaantje, vuurwerk bij City'

Csepregi oefende deze functie de voorbije seizoen ook al uit bij Beerschot en was zo één van de architecten van de titel in de Champions' Play-Offs. Maar mede uit onvrede over het beleid van 'United World', besloot hij af te zwaaien op 't Kiel. En nu volgt hij Van den Steen dus naar Leuven. "Ik kijk er echt naar uit om samen met hem en iedereen binnen deze club hier iets moois op te bouwen. OH Leuven is een club in volle groei en de mogelijkheden zijn hier enorm en dat maakt de uitdaging zo mooi. Ik kan niet wachten om eraan te beginnen", klinkt het in een eerste reactie op de clubwebstek.

POLL: Welke club heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Garcia hakt fikse knoop door: vier opties voor één positie

Rudi Garcia maakt morgen zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations ...

7
7
Mignolet trots: "Dit is uniek voor België"

Simon Mignolet behoedde Club Brugge van een zwaardere nederlaag tegen Aston Villa. Hij schudde een ...

18
18
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog ...

46
46
Verhaeghe belooft: "We gaan als Club daar alles aan doen"

Aston Villa was over twee matchen een maatje te groot voor Club Brugge. Vooral Marco Asensio deed ...

227
227
Real door oog van de naald na bizarre ontknoping penaltyreeks

Real Madrid heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De ...

159
159
Vanaken geeft oorzaak voor aftocht: "Deed ons echt dood"

Club Brugge kan zich volledig gaan toeleggen op de prijzenjacht in eigen land. Blauw-Zwart sneuvelde ...

123
123
Kop van Jut bij Club Brugge: kranten delen dikke buis uit

Na een knappe campagne heeft Club Brugge woensdagavond de Champions League moeten uitzwaaien. ...

403
403
Droom spat uiteen: Asensio begraaft tienkoppig Club in UCL

Club Brugge heeft de Champions League zoals verwacht moeten verlaten. Blauw-Zwart begon nochtans ...

71
71
'Trainerslijstje KVM: twee oude bekenden en JPL-coach'

KV Mechelen verzekerde zich afgelopen weekend van het behoud in de Jupiler Pro League. Nu die zware ...

178
178
Club in gehaktmolen: totale ondergang op tien minuten

Club Brugge had gehoopt om woensdag voor een nieuwe stunt te zorgen in de Champions League. Op het ...

124
124
Champions League-volgers smullen van Club-speler: "Wat een beest"

Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch tegen Aston Villa, stond Club Brugge aan de rand van de ...

240
240
Drama voor Club: rode kaart Sabbe torpedeert stuntkansen

Club Brugge wou woensdagavond voor een heuse stunt zorgen door zich alsnog voor de kwartfinales van ...

166
166
KRC Genk krijgt er gloednieuwe international bij

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver in de Champions League. En die prestaties ...

172
172
Dortmund overleeft megablunder na lichte penaltyfout Meunier

Borussia Dortmund blijft voorlopig op koers om voor het tweede jaar op rij de finale van de ...

73
73
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ...

336
336
'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

Zeno Van den Bosch staat deze zomer voor een mogelijke toptransfer. Antwerp FC wilde vorig jaar al ...

476
476
Aston Villa-Club Brugge: dit zijn de opstellingen

Club Brugge heeft al een zeer straf parcours afgelegd in de Champions League. Als ze dat ...

127
127
'Chelsea geeft Lavia mokerslag: vervanger bepaald'

Dit had het seizoen moeten worden van Roméo Lavia, die in de zomer eindelijk weer fit leek na ...

113
113
Droomtransfer Tielemans naar échte grootmacht?

Volgende week nemen de Rode Duivels een nieuwe start onder Rudi Garcia. Het wordt uitkijken welke ...

329
329
Vanaken rondt zeer straffe mijlpaal bij Club Brugge

Club Brugge blijft geloven in een nieuwe stunt in de Champions League, ook al staan ze na de ...

138
138

Meer sportnieuws