'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

door
'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

Nu het seizoen in het clubvoetbal achter rug is, begint de zomerse transfercarrousel in het Europese voetbal stilaan op volle toeren te draaien. Ook verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen in aanmerking voor een transfer. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld.

De Nederlandse spits maakte destijds al flink indruk bij de jeugdopleiding van Feyenoord. In die mate zelfs dat het grote Bayern München hem al op jonge leeftijd kwam wegplukken uit Rotterdam. Maar bij de Duitse grootmacht zat een doorbraak er niet meteen in. En dus werd een oplossing op huurbasis gezocht.

Na een mislukte passage bij Parma FC, belandde Zirkzee in de zomer van 2021 uiteindelijk bij Anderlecht. En dat bleek een goede zaak voor zijn carrière. Onder de vleugels van toenmalig coach Vincent Kompany ontbolsterde hij helemaal. Dat leverde hem na een jaartje een definitieve transfer naar Bologna FC op.

Geweldig seizoen bij Bologna

En ook dat werd uiteindelijk een goede move. Na een jaartje aanpassen, groeide Zirkzee afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers bij Bologna. Met onder meer 11 goals en 5 assists had hij een groot aandeel in de onverwachte Champions League-kwalificatie van de Serie A-revelatie.

Maar de kans is klein dat Zirkzee met Bologna de UCL zal induiken. Zo heeft het er alle schijn van dat hij zijn knappe seizoen zal verzilveren met een mooie transfer. Even werd gespeculeerd over een reünie met Kompany bij Bayern, maar de Nederlander lijkt gewoon in Italië actief te blijven.

Clausule van 40 miljoen

Verschillende bronnen melden namelijk dat AC Milan doordrukt voor zijn komst. Volgens transferexpert Fabrizo Romano heeft Milan inmiddels aan Bologna laten weten dat het de aankoopoptie van 40 miljoen euro zal lichten. Momenteel wordt nog onderhandeld over de persoonlijke voorwaarden. Daarover worden echter geen problemen verwacht. Zirkzee wil graag in de Serie A blijven en zou helemaal overtuigd zijn van het Milanese project.

POLL: Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

25
25
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

64
64
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

166
166
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

26
26
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

49
49
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

47
47
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

110
110
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

92
92
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

579
579
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

135
135
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

108
108
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

681
681
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

200
200
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

264
264
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

124
124
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

127
127
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

887
887
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

192
192

Meer sportnieuws