'Stroeykens neemt beslissing over Anderlecht-vertrek'

door
'Stroeykens neemt beslissing over Anderlecht-vertrek'

Bij RSC Anderlecht zit het tussenseizoen er inmiddels alweer op. Dit weekend begonn de recordkampioen zelfs alweer met de groepstrainingen. Maar in de komende weken en maanden zal ongetwijfeld nog flink aan de selectie gesleuteld worden.

Na de derde plaats van afgelopen seizoen, hoopt RSCA in de komende jaargang opnieuw een stap voorwaarts te kunnen zetten in de competitie. Daarnaast mikt de Belgische recordkampioen op een geslaagde rentree in Europa. En dus moet de selectie voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK 'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

CEO Sports Jesper Fredberg zal zijn handen dus meer dan vol hebben, in zowat elke linie is versterking welgekomen. Maar de middelen zijn relatief beperkt. Doordat de titel uit handen werd gegeven greep RSCA immers naast de vetpotten uit de Champions League. Het wegvallen van die inkomsten zal gecompenseerd moeten worden.

Vertrekkers op komst

Volgens SudPresse moet dat vooral gebeuren met de verkoop van bepaalde spelers. De eerste grote uitgaande transfer hangt alvast in de lucht. Zo verklaarde Zeno Debast deze maand zelf nog dat hij op weg is naar Sporting CP. Het is enkel nog wachten op een akkoord op clubniveau. De verdediger zou zo'n 18 à 20 miljoen euro moeten opbrengen.

Maar er zijn nog meer middelen nodig en dus komen ook andere spelers in aanmerking voor het vertrek. Zo raakte eerder al bekend dat Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru mogen/moeten beschikken. Bij een goed bod zouden een vertrek van Anders Dreyer en Francis Amuzu wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

Stroeykens wil blijven

LEES OOK Anderlecht zonder 4 sterkhouders tegen Fenerbahçe

Mario Stroeykens daarentegen lijkt gewoon op pist te blijven. Afgelopen week raakte bekend dat ACF Fiorentina gepolst heeft achter de middenvelder/aanvaller. Maar een overstap naar de Conference League-finalist zit er niet in. Transferwatcher Gianluigi Di Marzio benadrukt immers dat Stroeykens geen enkele intentie toont om in te gaan op de interesse van La Viola. Indien een grotere club zich meldt, wordt hij mogelijk nog op een andere gedachten gebracht. Maar momenteel lijkt het zijn bedoeling om nog minstens een jaartje bij RSCA te blijven.

POLL: Stroeykens heeft het potentieel om op termijn een Rode Duivel te worden ...

Meest recent

Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

27
27
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

76
76
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

18
18
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

12
12
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

27
27
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

29
29
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

217
217
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

142
142
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

50
50
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

38
38
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

183
183
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

70
70
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

187
187
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

126
126
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

205
205
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

398
398
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

226
226
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

88
88
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1605
1605
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

487
487

Meer sportnieuws