Degryse onthult hét plan waarmee Duivels Frankrijk kloppen

door
Degryse onthult hét plan waarmee Duivels Frankrijk kloppen

Maandagavond om 18u zullen de Rode Duivels moeten stunten om hun EK verder te zetten, want in de achtste finales treffen ze meteen Frankrijk. Dat wordt een aartsmoeilijke opdracht, want de Duivels konden tot dusver niet overtuigen en ook het verleden speelt niet in hun voordeel.

De laatste zege tegen de Fransen dateert van 2015, toen ze vriendschappelijk met 3-4 gingen winnen in Parijs. Sindsdien volgden twee nederlagen op cruciale momenten: 1-0 in de halve finale van het WK 2018 en 2-3 in de halve finale van de Nations League in 2021.

Degryse ziet duidelijk plan voor Rode Duivels

LEES OOK Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

In die laatste wedstrijd speelden de Belgen hun zuiderburen wel een helft lang van de mat. In Het Laatste Nieuws kijkt Marc Degryse dan ook naar die match - en naar de matchen van de Duivels tegen Duitsland en Engeland in het voorbije jaar - om lessen te trekken.

"In die drie wedstrijden zit er een lijn: drie keer zijn we 0-2 voorgekomen, en drie keer had de Belgische ploeg nooit meer dan 50 procent balbezit", merkt de analist op. Hij ziet dan ook een duidelijk plan dat Tedesco moet hanteren. "De beste resultaten onder Tedesco zijn gekomen uit omschakelingsvoetbal. Het zal wel geen toeval zijn dat we op dit EK in drie wedstrijden waarin België de bal had, 4 op 9 behalen."

Frankrijk pijn doen in de omschakeling

Bovendien beseft Degryse dat België zijn momenten zal moeten pakken. "Tedesco moet Frankrijk de bal geven en het blok neerzetten net onder de middencirkel. 40 procent balbezit en een zevental keer omschakelen, dat is mijn gameplan. Want je zult drie keer moeten scoren om te winnen. Zie naar de wedstrijden die ik aanhaalde: met twee doelpunten haal je het niet. Offensieve efficiëntie wordt daarom cruciaal."

LEES OOK 'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Dat bleek in de groepsfase wel een pijnpunt tegen de Duivels, die zeker tegen Slowakije en Roemenië de nodige kansen onbenut lieten. Het was één van de voornaamste oorzaken voor de magere vier op negen die hen de groepswinst kostte.

POLL: Zou dat een goed plan zijn voor de Duivels?

Meest recent

Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

1
1
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

9
9
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

39
39
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

33
33
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

26
26
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

122
122
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

56
56
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

21
21
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

45
45
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

133
133
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

254
254
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

36
36
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

54
54
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

46
46
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

345
345
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

187
187
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

63
63
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

48
48
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

244
244

Meer sportnieuws