Hongerig Cercle Brugge shopt nu ook bij RB Salzburg

door
Hongerig Cercle Brugge shopt nu ook bij RB Salzburg

Cercle Brugge maakte vorig seizoen indruk en wist zowaar een Europees ticket af te dwingen. De Bruggelingen willen dan ook zover mogelijk doorstoten in Europa. En dus wordt er nu al volop werk gemaakt van versterking.

In de eerste jaren sinds de terugkeer op het hoogste niveau, moest Groen-Zwart volop strijden voor het behoud. Maar inmiddels is de ommekeer ingezet. Vorig seizoen plaatsten de Bruggelingen zich zelfs voor de Europe Play-Offs, daarin werden ze uiteindelijk tweede. En in de huidige jaargang werd een nieuwe stap voorwaarts gezet.

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Zo plaatste Cercle zich voor het eerst in zijn geschiedenis voor de Champions' Play-Offs en daarin was het allerminst een meeloper. De Bruggelingen konden uiteindelijk zelfs beslag leggen op de vierde plaats in de eindstand. Knap werk van coach Miron Muslic en zijn manschappen.

Versterking voor voorrondes

Die vierde plaatst leverde meteen ook een Europees ticket op. Zo mag Groen-Zwart zich via de voorrondes proberen te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Conference League. Eind deze maand wacht alvast de eerste voorronde. Dan vormt het Schotse Kilmarnock de tegenstander van dienst.

De Bruggelingen zullen dus al vroeg in het seizoen een eerste keer moeten pieken. En dus wordt ook op de transfermarkt geen tijd verspeeld. Zo werd donderdag alweer de vierde zomeraanwinst aangekondigd. Lawrence Agyekum heeft namelijk getekend bij de Vereniging. De 20-jarige middenvelder komt over van RB Salzburg.

Polyvalente middenvelder

LEES OOK Play-Offs barsten los: scheidsrechters speeldag 1 bekend

Cercle liet ook een aankoopoptie opnemen in de huurovereenkomst van de Ghanees. "Ik heb een goede pass in de voeten, heb snelheid en ik ben agressief in de duels met bal en zonder bal. Ik ben een harde werker en ben ervan overtuigd dat ik goed zal passen in de spelstijl die Cercle Brugge speelt", reageert Agyekum op de webstek van zijn nieuwe ploeg. "Ik kijk ook uit naar alles wat er dit seizoen zal aankomen, zeker met de Europese wedstrijden die binnenkort starten. Ik ben blij om hier te zijn."

POLL: Cercle gaat volgend seizoen weer meedoen voor de Europese plaatsen ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

16
16
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

15
15
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

165
165
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

280
280
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

31
31
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

101
101
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

91
91
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

27
27
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

608
608
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

50
50
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

305
305
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

697
697
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

127
127
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

491
491
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

230
230
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

495
495
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

164
164
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

792
792

Meer sportnieuws