Lukaku afgerekend na tragisch EK: "Als hij een echte vent is ..."

door
Lukaku afgerekend na tragisch EK:

Exact een week geleden sneuvelden de Rode Duivels op het Europees kampioenschap. Al bij al werd het een erg teleurstellend toernooi voor de Belgen. In de nasleep daarvan verscheen dan ook heel wat kritiek op bondscoach Domenico Tedesco, maar ook verschillende spelers gaan zeker niet vrijuit.

Het EK in Duitsland werd er eentje om snel te vergeten voor de Belgen. Het geleverde spel was vaak ondermaats, de Duivels gingen veel te weinig van eigen kracht uit en kwamen te behouden voor de dag. En ook de resultaten waren ondermaats. Dat heeft voor een groot deel zeker te maken met de keuzes van de bondscoach.

LEES OOK Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

Maar te veel spelers bleven ook onder hun gewenste niveau. Jérémy Doku kon de hoge verwachtingen bijvoorbeeld niet inlossen. Leandro Trossard speelde dan weer een ronduit ondermaats EK. En ook Romelu Lukaku kon allerminst een overtuigende indruk achterlaten.

Te zwak tegen sterke ploegen

Nochtans werd op voorhand heel wat verwacht van de nationale topschutter aller tijden. En het moet gezegd dat Lukaku ook heel wat pech te verwerken kreeg, zo zag hij liefst drie goals nipt afgekeurd worden. Maar hij liet zelf ook weer een pak goede kansen liggen. Bovendien bleef hij op de momenten van de waarheid gewoonweg onder zijn gewenste niveau.

Analist Aad de Mos is dan ook scherp voor de spits. "Als hij tegenover betere verdedigers staat, zoals Saliba en Upamecano, komt hij in de problemen. Dat was al het geval bij Roma, Chelsea en zelfs Inter. Romelu is goed met een superspits zoals Lautaro Martinez aan zijn zijde of als hij op de tegenaanval kan spelen. Maar tegen grote teams is hij niet zo gevaarlijk in de zestien, daarvoor mist hij techniek. Al heeft hij wel alles uit zijn carrière gehaald", klinkt het bij SudPresse.

Onbeschikbaar voor pers

LEES OOK Glen De Boeck en Romelu Lukaku in diepe rouw gedompeld

Ook Jan Boskamp was niet bepaald onder de indruk van Lukaku. "Hij deed werkelijk niks goed. Elke bal raakte hij kwijt", stelt hij bij Het Belang van Limburg. En ook het feit dat Lukaku zich op geen enkel moment ter beschikking stelde van de pers, vindt Boskamp ongepast voor een speler met zijn staat van dienst. "Als hij een echte vent is, dan spreekt hij. Wie voor de camera kan staan om gevierd te worden, moet dat ook doen als hij bekritiseerd wordt. Trainers moeten zich altijd verantwoorden, in goede en slechte tijden. Dan moeten spelers dat ook doen. Zeker iemand als Lukaku."

POLL: Lukaku blijft de beste Belgische spits van dit moment ...

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

43
43
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

42
42
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

12
12
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

89
89
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

211
211
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

39
39
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

97
97
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

139
139
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

88
88
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

165
165
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

320
320
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws