Southgate komt met duidelijke boodschap na zijn vertrek

door
Southgate komt met duidelijke boodschap na zijn vertrek

Gareth Southgate is niet langer de bondscoach van Engeland. De Engelse keuzeheer besloot afscheid te nemen na acht jaar trouwe dienst bij The Three Lions.

Southgate haalde voor de tweede keer op rij de finale van het Europees Kampioenschap, maar het verloor ook voor de tweede keer op rij. Vooral de speelstijl van Southgate werd niet gesmaakt door de fans.

Boodschap

Op X waren de supporters dan ook snoeihard over Southgate. De Engelsman kwam nog met een laatste boodschap na zijn vertrek. “Het was een eer om voor Engeland te spelen en ze te coachen. Het betekende alles voor mij. Maar het is tijd voor verandering, een nieuw hoofdstuk. De wedstrijd van zondag in Berlijn was mijn laatste als bondscoach.”

Southgate is positief voor de toekomst. “Ik begon in 2011 bij de FA, vastbesloten om het Engelse voetbal te verbeteren. Ik heb in die tijd geweldige mensen ontmoet. De selectie waarmee we naar Duitsland trokken zit boordevol talent. Ze kunnen die trofee winnen waar we allemaal van dromen. Ik ben zo trots op hen en ik hoop dat we achter dat team blijven staan. Bedankt, Engeland.”

Toekomstplannen

Het is nog niet duidelijk wat de toekomstplannen van Southgate zijn, maar de coach kan alvast als analist aan de slag in Engeland. Het ziet er naar uit dat Southgate eerder een sabbatjaar zal nemen. De oefenmeester kreeg enorm veel kritiek op zijn dak tijdens zijn periode als bondscoach bij de Engelse nationale ploeg.

POLL: Moet Southgate een sabbatjaar nemen?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

8
8
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

50
50
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

25
25
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

17
17
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

57
57
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

154
154
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

267
267
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

339
339
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

237
237
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

29
29
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

514
514
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

507
507
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

129
129
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

133
133
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1270
1270
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

229
229
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

416
416
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

577
577
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

526
526
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

788
788

Meer sportnieuws