Comeback Anderlecht in galamatch, zware blessuredomper

door
 Comeback Anderlecht in galamatch, zware blessuredomper

RSC Anderlecht nam het in een galawedstrijd op tegen het Duitse Wolfsburg. Bij de Duitsers stonden onder meer ex-speler Sebastiaan Bornauw en voormalig Union-sterkhouder Mohamed Amoura in de basis.

Nicolas Frutos gaf de aftrap voor de galawedstrijd en Yari Verschaeren was voor de gelegenheid de aanvoerder. Jan Vertonghen is nog afwezig. Brian Riemer koos voor een onuitgegeven defensief duo achterin.

Pijnlijk

Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de openingsfase, maar na een klein kwartier spelen was het raak voor de uitploeg. Amoura kon door de buitenspelval glippen en was sneller dan Engwanda. De ex-Union-spits versloeg ook doelman Colin Coosemans en het stond 0-1.

Nog voor rust had Riemer nog meer kopzorgen. Francis Amuzu bleef liggen na een onschuldig duel met verdediger Lacroix. De buitenspeler bleef in het veld steken en werd verdraaid. De rappe winger moest van het veld worden gedragen met een ogenschijnlijke zware blessure. De ruststand bleef bij 0-1.

Ander gezicht

Na rust draaide Anderlecht de wedstrijd volledig om. Het balbezit was voor paars-wit en dat leverde uiteindelijk ook op. In twee minuten stond Anderlecht plots op voorsprong. Eerst was het Kasper Dolberg met een typische spitsengoal en vervolgens scoorde invaller Angulo in minuut 69 de 2-1.

Op dat moment had Wolfsburg al heel wat wissels doorgevoerd en Anderlecht profiteerde van de wijzigingen bij de Duitsers. Toch moest Colin Coosemans nog een paar keer flink redding brengen. De doelman en Andelrecht hielden stand. Paars-wit tankt vertrouwen met een 2-1 overwinning tegen Wolfsburg.

Opstelling Anderlecht: Coosemans - Sardella, Engwanda, Leoni, N'Diaye - Rits, Ashimeru, Verschaeren - Stroeykens, Vázquez, Amuzu

POLL: Een knappe overwinning van Anderlecht?

Meest recent

Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

11
11
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

45
45
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

52
52
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

378
378
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

107
107
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

74
74
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

558
558
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

187
187
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

235
235
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

106
106
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

118
118
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

816
816
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

184
184
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

542
542
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

144
144
Emotionele beelden: Lotto Park omarmt zieke jongedame

Anderlecht en Antwerp blijven ook na speeldag vier nog zonder zege in deze Play-Offs. Beide ploegen ...

167
167
Smets legt de vinger op de wonde bij KRC Genk

KRC Genk verloor met 1-2 van Union SG en likt zijn wonden. Verdediger Matte Smets kon ook niet ...

247
247
Club Brugge kampioen? Hayen spreekt duidelijke taal

Na vier speeldagen heeft Club Brugge de macht gegrepen in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart won ...

316
316

Meer sportnieuws